Армія РФ зіштовхнеться з дефіцитом озброєння для війни проти України – ISW.
Росія зіткнеться з нестачею озброєння та матеріальних ресурсів для проведення війни проти України
Експерти Інституту вивчення війни стверджують, що Росія зіткнеться з нестачею озброєння та матеріальних ресурсів для проведення війни проти України і збільшить свою залежність від іноземних партнерів у цьому питанні. Згідно з доповіддю ISW:
"Росія, ймовірно, зіткнеться зі зростаючими проблемами у виробництві та закупівлі матеріальних ресурсів, необхідних для російських операцій в Україні, і Кремль, ймовірно, буде все більше залежати від іноземних партнерів у задоволенні своїх потреб у матеріальних ресурсах."
Аналізатори зазначають, що російські військові в значній мірі розраховують на відновлення запасів озброєння і військової техніки радянських часів, зокрема бронетехніки, для підтримки своїх наступальних операцій в Україні. Згідно з експертами:
"Російській владі, ймовірно, доведеться ще більше мобілізувати російську економіку і оборонну промисловість, а також вкласти в розбудову потенціалу, якщо російським військам потрібно підтримувати такий темп операцій у майбутньому, оскільки Росія вичерпує свої обмежені ресурси, і неясно, чи зможе російська оборонна промисловість виробляти достатньо продукції, щоб витримати такі втрати техніки, які зазнають російські війська в Україні, навіть за умови подальшої економічної мобілізації."
Раніше ISW вже наголошував, що зусилля Росії у розширенні свого військово-промислового комплексу можуть бути неперспективними у середньостроковій і довгостроковій перспективі через очікуваний дефіцит робочої сили і вплив західних санкцій.
Керівник Головного управління військової розвідки України генерал-лейтенант Кирило Буданов звернув увагу на роль Північної Кореї як найвпливовішого військового союзника Росії. Він підкреслив, що поставки північнокорейських артилерійських боєприпасів до Росії мають прямий і швидкий вплив на хід війни, і українські війська відчувають збільшення темпу російських операцій вже через кілька днів після надходження цих боєприпасів.
ISW вказує, що останнім часом Росія активізувала свою військову співпрацю з Північною Кореєю, що підтверджується візитом голови Ради безпеки Росії Сергія Шойгу до Пхеньяна 13 вересня і візитом Путіна в червні 2024 року, коли була підписана угода про всеосяжне стратегічне партнерство з президентом Північної Кореї Кім Чен Іном.
За думкою експертів, зближення Росії та Північної Кореї в галузі оборонної співпраці служить символом бажання Росії встановити подібні відносини з Іраном, КНДР та іншими партнерами.
Аналітики вважають, що Росія, ймовірно, зіткнеться зі зниженням запасів озброєнь і техніки і буде намагатися зекономити цей дефіцит, якщо не зможе обійти західні санкції і значно посилити співпрацю з іноземними партнерами для отримання достатньої кількості військової техніки та засобів.
Джерело: Українська правда
Читайте також
- Буданов отримав подарунок від прем’єра Шмигаля
- Чи готується РФ до нового наступу на Харків: ЗСУ пояснили, що відбувається біля міста
- США не борються з американськими компаніями, продукцію яких РФ використовує у ракетах - ЗМІ