Авіакатастрофа F-16 в Україні: ДБР повідомило, як просувається розслідування.
Розслідування авіакатастрофи військового літака F-16 в Україні, яка сталася 26 серпня 2024 року і призвела до загибелі пілота Олексія "Moonfish" Меся, продовжується.
За повідомленням Державного бюро розслідувань (ДБР), у рамках кримінального провадження тривають 11 експертиз, включаючи інженерно-транспортну, військову, судово-медичну, комп'ютерно-технічну та товарознавчу експертизи. Остаточні висновки стосовно причин катастрофи та можливої відповідальності посадових осіб будуть зроблені після завершення експертиз та аналізу всіх зібраних доказів.
26 серпня внаслідок авіакатастрофи F-16 загинув пілот Олексій Меся, який керував літаком під час масованої атаки РФ на Україну. За даними видання Breaking Defense, причиною аварії могли бути уламки збитої російської ракети.
Згодом стало відомо, що Україна самостійно збила свій F-16 за допомогою ЗРК Patriot влітку 2024 року. Проте держава не розповіла про це офіційно. Збиття сталося через дружній вогонь із ЗРК Patriot через проблему з тактичною мережею Link 16, яка передає інформацію про місцезнаходження ворожих ракет та дронів пілотам літака, допомагаючи їм уникнути небезпеки.
Читайте також
- Росія цілеспрямовано бʼє по рятувальниках: понад 100 загиблих з початку війни
- Атака на Одесу: одна людина загинула, шестеро поранено, серед них троє дітей
- Ракетний удар по Одесі 16 липня: двоє загиблих, шестеро поранених, серед них діти
- Атака РФ на Запоріжжя 16 липня: троє загиблих, 16 поранених, руйнування будинків
- Обстріл Харкова 16 липня: одна людина загинула, шестеро поранені
- Удар по Запоріжжю 16 липня: троє загиблих через атаку КАБами

