Автократи виграють від планів Трампа скоротити міжнародну допомогу - AP.


Заморожування допомоги США: можливі наслідки
Президент США Дональд Трамп зупинив іноземну допомогу на 90 днів для усунення розтрати та витрат, які не відповідають американським інтересам. Проте, експерти попереджають, що такий крок може призвести до загострення авторитаризму. США надають більше фінансування іноземній допомозі, ніж будь-яка інша країна, зокрема для підтримки організацій, що борються за демократію в авторитарних режимах.
"Зменшення фінансування важливих програм надсилає неправильний сигнал диктатурам і підриває відважних людей, які борються за свободу. Ці інвестиції повинні бути пріоритетними", - заявив основник Фонду прав людини, який не отримує фінансування від США.
У поточному році Конгрес виділив 690 мільйонів доларів на боротьбу з авторитаризмом восьми країн. Проте навіть якщо фінансування деяких програм буде відновлено, авторитарні лідери вже розпочали зміцнювати свою владу та придушувати опозицію.
За словами експертів, демократичні програми є одними з найефективніших інструментів для захисту інтересів США, і хоча перегляд їх фінансування є розумним, гроші платників податків мають бути розумно використані.
Незважаючи на це, громадське думка показує, що американці вважають, що США витрачають занадто багато грошей на зовнішню допомогу, навіть порівняно з іншими країнами. Однак справжній обсяг іноземної допомоги становить менше 1% федерального бюджету.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що військову допомогу Україні не зупинено, відповідаючи на інформацію про заморожування зовнішньої допомоги США на 90 днів.
Читайте також
- "Ми не можемо бігати за Путіним по всьому світу": Зеленський направив делегацію на переговори в Стамбул
- "Порожній російський стілець": Україна визначиться зі складом делегації на переговорах у Стамбулі
- "Нічого не станеться": Трамп назвав ключову умову для прогресу з перемир'я в Україні
- Папа Лев XIV отримав списки українських військовополонених