Байден оголосив про додатковий пакет військової допомоги для України на $2,5 млрд.
Президент США Джо Байден виділяє 2,5 млрд допомоги Україні
Президент США Джо Байден оголосив про виділення Україні додаткової безпекової допомоги на суму $2,5 млрд. Це стало можливим завдяки його зусиллям за останні тижні на посаді, щоб зміцнити військову підтримку Києва перед перехідним періодом до президентства Дональда Трампа.
За даними Reuters, пакет допомоги включає $1,25 млрд військової допомоги з американських запасів та $1,22 млрд в рамках Ініціативи безпекової допомоги Україні (USAI), яка є останньою з USAI під час президентства Байдена.
За програмою USAI, військове обладнання закуповується у військово-промислових комплексах або партнерів, а не береться з американських запасів. Це може спричиняти затримки у поставках на поле бою на кілька місяців або навіть років.
За майже три роки війни Вашингтон виділив загалом $175 млрд допомоги Україні, проте невідомо, чи продовжиться надання допомоги такими ж темпами за президентства Трампа, який змінить Байдена 20 січня.
Трамп заявив про намір швидко завершити війну. Під час президентської виборчої кампанії він ставив під сумнів рівень участі США у конфлікті, наголошуючи, що європейські союзники повинні нести більший фінансовий тягар. Деякі республіканці, які контролюватимуть обидві палати Конгресу з наступного місяця, також висловлюють меншу підтримку наданню додаткової допомоги Києву.
Наразі, Міністерство оборони США поставляє Україні сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет та сотні броньованих машин, що, за словами Байдена, "посилить позиції України перед зимою".
Раніше, екс-глава Пентагону запропонував несподіване рішення щодо протиракетної оборони для України.
Читайте також
- Безпрецедентна кількість дронів на фронті призводить до збоїв у сигналах - ЗМІ
- Криптовалютний прогноз: біткойн може подвоїти вартість до кінця року
- Австрія не постраждала від зупинки транзиту газу РФ через Україну - звіт
- Фінансовий рекорд України: Шмигаль про стан державних рахунків
- Земля для УБД: які обмеження діють в Україні під час війни
- Смертоносне виробництво: як режим Асада перетворив гору на завод бомб