Барахолка любителів «совка». Які «раритети» українці продають на онлайн-аукціонах.
Українські колекціонери часто продають старі речі на Інтернет-майданчиках, особливо популярні лоти з радянської епохи. За словами видання "Главком", це місце, де любителі колекціонування "совкових" речей знаходяться разом.
Цікаво, що радянські банкноти, в цілому, не є дуже цінними. Найдорожчий лот на Monitex - це купюра 10 тис. рублів з 1922 року, яка коштує 33 тис. грн.
Найбільш цінні для колекціонерів є монети різних епох, включаючи копійки радянської доби. У продажу є рідкісна 1-рублівка 1922 року, яка коштує 108 тис. грн. Крім цього, є ціла колекція радянських монет, яка продавалася за понад 100 тис. грн.
Окрім монет, на аукціонах можна знайти нагрудні значки радянської епохи, вкриті сріблом. Ці значки продавці пропонують за 50-75 тис. грн, але зі знижками через низький попит. Зацікавлені покупці можуть придбати радянські нагрудні знаки за 2 до 7 тис. грн за штуку.
Радянські ордени та медалі також часто продаються комплектами. Найдорожчий набір орденів коштує понад 200 тис. грн, а окрема золота медаль - 85 тис. грн. Вартість висока через використання дорогоцінних матеріалів.
Найцінніші визнані нагороди за участь у Другій світовій війні, зроблені з дорогоцінних металів і каміння. Тому їхня вартість висока.
Крім цього, на онлайн-аукціонах можна знайти історичний секонд-хенд, такі речі можна було б використовувати тільки у музеях або в кіно. Наприклад, можна придбати уніформу солдатів Червоної армії - френч командного складу за 54 тис. грн або френч медика за 34 тис. грн.
Раніше були затримані вчений у Харкові, який працював на окупантів, а також агент Федеральної служби безпеки (ФСБ) на Донеччині, яким виявився завербований волонтер Всесвітньої продовольчої програми ООН.
Раніше Служба безпеки України затримала агента Головного розвідувального управління (ГРУ) Росії, який встановлював відеопастки для онлайн-координації ударів по Києву.
Читайте також
- 10 років подвигу кіборгів. Україна вшановує памʼять захисників Донецького аеропорту
- Науковий співробітник Львівської національної галереї мистецтв. Згадаймо Дмитра Ганжу
- В Україні за третину мільйона продається тарілка зі Сталіним (фото)
- Меланія Трамп напередодні інавгурації чоловіка запустила власну криптовалюту
- Атака на Казань: дрони, ймовірно, влучили по нафтосховищу
- В Україні запровадять новий "податок": кого торкнуться зміни