Бізнес занепокоєний можливим розширенням повноважень прикордонників.


Депутати пропонують нові зміни до законодавства про державний кордон
Експерти Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) дізналися, що народні депутати розробили законопроєкт, який передбачає внесення змін до законодавства про державний кордон. Проте, цей законопроєкт викликає хвилювання серед бізнес-спільноти.
У законопроєкті №10128 запропоновано розширити компетенцію Державної прикордонної служби України. Зокрема, прикордонники матимуть змогу самостійно оглядати транспортні засоби та товари на кордоні та за його межами, спільно з Національною поліцією України.
За діючим законодавством, прикордонники мають право проводити подібні огляди тільки спільно з митниками, оскільки митні огляди є компетенцією митних органів. Європейська Бізнес Асоціація висловлює своє занепокоєння можливим втручанням Державної прикордонної служби в митне оформлення.
"Бізнес не підтримує законопроєкт №10128 та інші ініціативи, які пропонують подібні зміни. Ми хвилюємось тим, що надання прикордонникам надмірних повноважень може привести до безпідставних перевірок бізнесу та зростання ризиків корупції. Європейські країни довели, що чітке розмежування функцій прикордонного та митного контролю зменшує тиск на бізнес, збільшує ефективність контролю та знижує корупційні ризики. Компанії-члени нашої асоціації вважають цей досвід важливим, особливо з урахуванням євроінтеграції України", - йдеться у заяві ЄБА.
Вплив на бізнес та зовнішньоекономічну діяльність
Експерти вважають, що запропонований підхід може негативно вплинути на зовнішньоекономічну діяльність, знизити конкурентоспроможність українських товарів на світовому ринку та призвести до скорочення зовнішньої торгівлі.
Замість цього, бізнес вважає, що краще вдосконалити наявні процедури і використовувати ресурси для підвищення ефективності митних оглядів та оптимізації роботи митниці, зазначили у ЄБА.
Читайте також
- Сибіга повідомив деталі можливої зустрічі Зеленського з Путіним
- "Повертаємо наших додому": Зеленський оголосив про звільнення 390 українців з полону
- Перший етап обміну «1000 на 1000»: Україна повернула з полону РФ 390 осіб
- Поліція розповіла, скільки зброї задекларували українці
- Українці подали майже 11 тисяч анкет на зниклих безвісти осіб
- Росія активно засилає ДРГ на Сумщину для мінування та розвідки