Bloomberg: Союзники України розглядають можливості припинення вогню.
Деякі наші союзники починають обговорювати можливість завершення війни з Росією, що хвилює інші західні столиці стосовно можливого тиску на нас для укладення передчасного перемир'я.
За інформацією Bloomberg, в рамках обговорень стратегії на наступний рік, західні офіційні особи серйозно розглядають можливість припинення конфлікту шляхом переговорів. Проте, рішення про переговори залишається за Києвом, і ніхто не намагається тиснути на нашого президента Зеленського.
Зеленський зазначав, що поступки Росії були несправедливими і висував такі вимоги як вступ до НАТО та ЄС, економічні та безпекові угоди, поставки більш сучасної зброї. Однак, забезпечення безпеки України від майбутніх російських атак та недовіра до російської сторони щодо переговорів залишаються ключовими проблемами. Також, переговори повинні уникнути гіркого досвіду Мінських угод, які не принесли попередніх результатів.
Деякі з наших союзників вважають, що період між виборами в США та інавгурацією президента може створити можливість для угоди. Однак, інші опасаються, що Путін може скористатися невизначеністю стосовно політики США.
Німецький канцлер Шольц заявив, що зараз настав момент для обговорення швидкого завершення війни. Водночас, найбільшою проблемою залишається надання допомоги Україні у відновленні енергетичних потужностей перед приходом зими та протистояння російському наступу.
Згідно з опитуванням, більшість українців відкидають ідею здачі територій, але кількість протилежно настроєних зменшується, якщо буде гарантія членства в НАТО та ЄС.
Читайте також
- Зеленський провів нараду з Сирським: ситуація на фронті та головні загрози
- Сирський наказав кожній бригаді ЗСУ створити штатний підрозділ рекрутингу
- МВС: у застосунку "Дія" можна буде отримати дозволи на володіння зброєю
- Іран запустив нові центрифуги для збагачення урану після резолюції МАГАТЕ
- Le Monde розкрила секретні переговори щодо європейської військової місії в Україні
- В Україні цьогоріч приватизували майже 350 обʼєктів