Британія та Франція на Раді безпеки ООН висловилися про удари України по РФ.
Підтримка права України на самооборону висловлена Великою Британією та Францією на засіданні Ради Безпеки ООН
30 серпня 2023 року на засіданні Ради Безпеки ООН представники Великої Британії та Франції висловили рішучу підтримку праву України на самооборону, включаючи можливість завдання ударів по території Росії. Ця заява стала відповіддю на скарги російської сторони щодо постачання зброї Україні та звинувачення у можливій ескалації конфлікту.
Про це пише Укрінформ.
Політичний координатор представництва Великої Британії при ООН Фергус Екерслі у своєму виступі наголосив на легітимності дій України в контексті міжнародного права.
"Прямі удари по цивільній інфраструктурі – це воєнний злочин. Відповідно до статті 51 Статуту ООН Україна має право на самозахист від нападів Росії. Це не позбавляє її права проєктувати силу на територію Росії, якщо ці дії відповідають міжнародному праву", – сказав Екерслі.
Британський дипломат також звернув увагу на тактику Росії, яка продовжує ескалацію конфлікту через посилення ударів по цивільному населенню України. За його словами, Росія розраховує на те, що Київ не наважиться на удари у відповідь. Екерслі рішуче заявив, що Велика Британія продовжить забезпечувати Україну всіма необхідними засобами для захисту свого народу, незважаючи на погрози з боку Кремля.
Представник Франції Ніколя де Рів'єр у своєму виступі різко відреагував на звинувачення Росії щодо постачання зброї Україні. Він підкреслив, що підтримка України міжнародною спільнотою дратує Росію, оскільки заважає її агресивним планам. De Рів'єр наголосив, що Франція повністю усвідомлює потреби України і продовжуватиме надавати їй всебічну військову підтримку.
Французький дипломат також зазначив, що Україна повинна мати можливість відповідати на удари по своїх об'єктах та нейтралізувати військові цілі на території Росії, які безпосередньо залучені до нападів на Україну. Він підкреслив, що це є реалізацією Україною свого права на самооборону, яке не обмежується її територією.
У відповідь на скарги Росії щодо постачання зброї Україні, де Рів'єр нагадав, що сама Росія отримує озброєння, балістичні ракети та боєприпаси від Північної Кореї та Ірану. Він підкреслив, що на відміну від допомоги Україні, яка здійснюється в рамках міжнародного права, Росія отримує це озброєння в порушення резолюцій та санкцій ООН.
Україні необхідний дозвіл на використання зброї союзників проти Росії
При цьому раніше в ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що Україні недостатньо дозволу використовувати зброю союзників проти цілей в РФ, щоб змінити хід війни.
Читайте також
- Українці можуть отримати грошову допомогу від Норвегії
- Італія: Західні Балкани можуть розвернутись у бік Росії чи Китаю через політику ЄС
- Україна втрачає понад 11 мільярдів доларів на рік через заміновані території — дослідження
- Хорватська компанія із розмінування відкрила представництво в Україні
- Автогаз уже сягає 32 гривень за літр: як змінилися ціни на бензин та дизель на АЗС Київщини
- The Times: Байден може дозволити Україні удари по РФ ракетами Storm Shadow/Scalp