Чехія перегляне міграційні правила у 2026: що чекає українців з тимчасовим захистом.
Перегляд міграційного законодавства у Чехії
Як повідомляє TSN.ua: Чехія планує перегляд міграційного законодавства у 2026 році, зокрема правил тимчасового захисту для українських біженців. Заяви нового спікера парламенту Томіо Окамури викликали занепокоєння серед українських біженців, які наразі перебувають у країні. Окамура, який є лідером руху SPD, висловив думку, що продовження тимчасового захисту для українців до березня 2027 року є "диктатурою з боку Брюсселя".
Станом на кінець 2025 року, тимчасовий захист у Чехії мали понад 396 тисяч українців. У третьому кварталі 2025 року українські мігранти сплатили податків на 8,2 мільярда чеських крон, тоді як витрати на допомогу становили 3,9 мільярда крон. Окамура зазначив, що необхідно суттєво переглянути пільги для мігрантів.
Вплив на українських біженців
Раніше прем'єр-міністр Андрей Бабіш також висловлювався про перегляд підходу Чехії до підтримки України. Він зазначив, що питання участі Чехії в закупівлі боєприпасів для України залишається на етапі обговорення. Таким чином, зміни в міграційній політиці можуть мати значний вплив на українських біженців, які вже отримали тимчасовий захист у Чехії.
Ситуація з українськими біженцями у Чехії залишається напруженою, оскільки нові політичні рішення можуть суттєво змінити їх статус. З огляду на значний внесок українських мігрантів у економіку країни, їхня доля у контексті майбутніх змін у законодавстві стане важливим питанням для чеської влади та суспільства. Подальші обговорення у парламенті можуть вплинути на рішення щодо підтримки України та міграційної політики в цілому.
Читайте також
- Чехія та союзники обговорюють переговори з РФ: хто готовий очолити місію
- 250 тисяч чехів вийшли на протест проти уряду Бабиша: що сталося у Празі
- У Празі 250 тисяч вийшли на протест: вимоги до уряду та закон про «іноагентів»
- Пожежа у Чехії на заводі зброї для України: терористи взяли відповідальність
- Чехія відмовляється збільшувати оборонний бюджет: прем’єр Бабіш про нереалістичність цілей НАТО
- Чехія може заборонити соцмережі для дітей до 15 років: що каже прем'єр

