Ціни на фрукти в Україні: лимони та виноград подорожчали, а мандарини різко впали.

Ціни на фрукти в Україні
Ціни на фрукти в Україні Фото: Novyny.live

Зміни цін на фрукти в Україні

Як повідомляє Novyny.live: Ціни на фрукти в Україні змінилися за рік, демонструючи різну динаміку для лимонів, винограду, полуниці, апельсинів, бананів, яблук та мандаринів. Аналіз змін цін на фрукти відбувся в травні 2026 року.

Які фрукти додали у вартості?

  • Ціна на лимони зросла на 28,52%, перетворившись з 136,96 грн/кг до 176,02 грн/кг.
  • Виноград також показав зростання, його ціна підвищилася на 12,9%, з 263,91 грн/кг до 297,95 грн/кг.

Які фрукти подешевшали?

  • Полуниця знизилася в ціні на 3,24%, з 294,48 грн/кг до 284,93 грн/кг.
  • Апельсини зафіксували зниження на 3,88%, їхня вартість зменшилася з 74,52 грн/кг до 71,63 грн/кг.
  • Ціна на банани знизилася з 76,95 грн/кг до 72,76 грн/кг.
  • Яблука подешевшали на 14,45%, з 48,74 грн/кг до 41,70 грн/кг.
  • Найзначніше зниження спостерігалося у мандаринів, ціна яких зменшилася на 31,8%, з 128,44 грн/кг до 87,59 грн/кг.

Таким чином, фрукти в Україні продемонстрували різноспрямовану динаміку цін, що свідчить про зміни на ринку та вплив різних факторів на формування вартості агропродовольчих товарів.

Зміни цін на фрукти можуть бути пов’язані з сезонними коливаннями, змінами в обсягах виробництва, а також з коливаннями валютного курсу та загальною економічною ситуацією в країні.

Анонімне джерело

Аналіз цих факторів може допомогти агровиробникам та споживачам краще адаптуватися до змін у ринковій ситуації. В умовах нестабільності на ринку важливо моніторити тенденції цін для прийняття обґрунтованих рішень як з боку виробників, так і з боку роздрібних торговців.


Читайте також

Реклама