Що таке дата майнінг простими словами.
Дані, як інформація, можуть дозволяти заробити особливо в еру сучасних технологій. На цьому основана криптовалюта або навіть торгівля на різних ринках. У цьому контексті важливо багато термінів, як датамайнинг. Розуміти потрібно, що таке дата майнинг, як він працює і чим взагалі може пригодитися.
Розбираючись у темі, що дата майнинг це, доведеться дізнатися і пару супутніх термінів. В цілому, простими словами, це отримання (виймання) корисної інформації з великого масиву даних.
Що це таке дата майнинг (розшифровка для чайників)?
Отже, це досить простий процес виймання даних. Сучасні технології дозволяють аналізувати величезну кількість даних і знаходити в них приховані закономірності, які допомагають приймати більш ефективні рішення. Тому цей процес більш ніж необхідний. Він часто використовується в маркетингу, банківській сфері, охороні здоров'я, науці та багатьох інших галузях, де важлива інформація про поведінку або уподобання. В цілому, у нього великий функціонал, про який точно потрібно дізнатися починаючому інвестору.
Є і певні відмінності, адже на перший погляд може здатися, що це просто обробка даних. Але на ділі це пошук прихованої інформації. Простими словами, дата-майнинг допомагає знайти корисні "скарби" в морі інформації, які можна використовувати для покращення різних процесів і продуктів.
Принцип роботи дата-майнинга
Отже, у дата майнинга є цілий алгоритм роботи. Він використовує і певні статистичні методи, і методи машинного навчання для обробки великих обсягів інформації. Це все лягає в основу принципу роботи. Тобто аналіз даних відбувається, але як побічний процес, а не основний. Тільки після аналізу можна визначити, який далі алгоритм (модель) використовувати. Тобто потрібно знайти закономірності і аномалії.
Які основні етапи дата-майнинга можна виділити:
-
Для початку проводиться збір даних. В першу чергу збираються дані, які можуть включати інформацію про покупців, користувачів, події, транзакції. В цілому, інформації потрібно багато, і чим більше, тим краще.
-
Далі потрібно провести так звану очистку даних. На цьому етапі виключаються дублікати, помилки або неточні дані, щоб інформація була більш точною.
-
Далі запускається обробка вже очищених даних. Дані приводяться до єдиного формату, щоб всі елементи можна було аналізувати.
-
Далі їх потрібно проаналізувати. За допомогою алгоритмів знаходять закономірності, тенденції або аномалії.
В кінці всі результати потрібно інтерпретувати. Отримана інформація інтерпретується і використовується для покращення процесів або прийняття рішень.
Де можна застосувати дата-майнинг?
В цілому, зазвичай дата-майнинг використовують різні компанії. Це допомагає покращити всі процеси в бізнесі. Тоді можна передавати якісні продукти. Кілька прикладів, як дата-майнинг може працювати:
-
В сфері маркетингу дата-майнинг просто незамінний. Компанії аналізують дані про покупки клієнтів, щоб пропонувати персоналізовані акції та знижки.
-
В банківській справі також може пригодитися дата-майнинг. Він допомагає банкам виявляти підозрілі транзакції, зменшуючи ризик шахрайства.
-
Дата майнинг може пригодитися в сфері медицини. Аналіз даних про пацієнтів допомагає діагностувати хвороби на ранній стадії і прогнозувати можливі ризики для здоров'я.
-
В сфері торгівлі. На основі даних про поведінку покупців в інтернеті магазини пропонують персоналізовані рекомендації.
У дата-майнінгу є свої методи, які дозволяють оптимізувати весь процес. Які технології використовуються частіше всього:
-
Кластеризація. Цей метод об'єднує дані в групи на основі схожих характеристик.
-
Використовується і метод класифікації. Дані розподіляються по визначеним категоріям.
-
Правила асоціацій. Цей метод дозволяє виявити зв'язки між подіями.
-
Також проводиться аналіз часових рядів. Дозволяє аналізувати дані, що змінюються у часі.
Як варіант, також у дата-майнінгу використовується регресійний аналіз. Оцінка впливу однієї чи кількох змінних на інші.
Особливості та переваги дата-майнинга
У такого процесу є свої плюси і певні недоліки. Як і будь-який інструмент, дата-майнинг має свої переваги і недоліки. Які переваги можна виділити:
-
Прийняття рішень, які максимально ефективні. Дата-майнинг допомагає швидко знаходити корисну інформацію, яка покращує якість рішень.
-
Також завдяки дата-майнингу відбувається так звана персоналізація. За допомогою аналізу даних компанії можуть створювати персоналізовані пропозиції для клієнтів.
-
Також так можна управляти ризиками. Дата-майнинг дозволяє знаходити потенційні ризики і мінімізувати їх.
-
Через такий майнинг можна і підвищувати загальну продуктивність. Завдяки автоматизованому аналізу даних процеси стають більш ефективними.
Проте, потрібно сказати і про мінуси дата-майнинга. Про що йдеться:
-
У дата-майнинга є серйозні проблеми з конфіденційністю. Збір і аналіз даних можуть вторгатися в особистий простір.
-
Також часто виникають складнощі з інтерпретацією різної інформації. Дата-майнинг вимагає спеціальних знань для інтерпретації отриманих даних.
-
Для такого аналізу ще й потрібні тільки якісні дані. Для ефективного аналізу необхідні точні і якісні дані.
-
При цьому доведеться ще й витратити немало ресурсів. Впровадження і підтримка дата-майнинга вимагають фінансових вкладень.
Також існує безліч програм і інструментів, які допомагають автоматизувати процес аналізу даних. Їх потрібно використовувати в різних умовах і з різною частотою. Тобто немає сенсу зациклюватися тільки на одному інструменті. Також їх можна між собою поєднувати, що також зручно. Йдеться про R і Python, SAS і SPSS або RapidMiner і Weka. Кожен з цих інструментів має свої плюси і особливості.
Читайте також
- Що таке варіаційна маржа по ф'ючерсах
- Хто такий бенефіціар простими словами
- Що таке апсайд в інвестиціях простими словами