Що таке своп у трейдингу, на біржі та на Форексі.
Трейдинг дозволяє заробити, що є великою перевагою. Тому, якщо хочеться зрозуміти, як це все працює, варто зрозуміти, що таке валютний своп простими словами. Важно розуміти і відмінності, що таке своп в Форексі і що таке своп на біржі. Адже це різні процеси.
Розбираючись, що таке своп в трейдингу простими словами, варто розуміти і супутні процеси. Вони теж важливі. Якщо ж говорити, що це простими словами, це простий інструмент для трейдингу або біржових операцій. Корисним буде зрозуміти, що таке своп на Форексі. В цьому випадку теж можна заробити і досить непогані гроші.
Що таке своп простими словами (swap)?
Почнемо з того, що своп — це один з ключових інструментів у трейдингу, біржових операціях і на ринку Форекс. Він потрібен для оптимізації різних угод. Також своп дозволяє зменшити і навіть управляти ризиками. В його основі лежить обмін зобов'язаннями між учасниками ринку на певних умовах. Також через цей інструмент відбувається перерахунок процентних ставок. В цілому, це корисний і ефективний інструмент. У 2024 році в Україні, де трейдинг і Форекс залишаються популярними напрямками для інвестицій, розуміння принципів свопів має важливе значення як для початківців, так і для досвідчених трейдерів.
Своп у трейдингу є платою, яка списується за перенесення певних позицій на наступний день. Тобто це відбувається автоматично. Це комісія, пов'язана з утриманням активів, яка формується виходячи з різниці процентних ставок валютних пар або інших інструментів. В залежності від умов, своп може бути як позитивним (начислення), так і негативним (списання коштів).
Які типи таких інструментів використовується в трейдингу:
-
Свопи по відсоткам. Використовуються для регулювання процентних ставок при утриманні активів. Наприклад, на Форексі, якщо трейдер купує валюту з високою процентною ставкою і продає з низькою, він може отримувати позитивний своп.
-
Свопи по валюті. Це угоди між учасниками ринку про купівлю-продаж валюти з подальшим зворотнім обміном. На практиці такий вид свопа дозволяє трейдерам мінімізувати ризики і використовувати стратегію хеджування.
Окрему увагу слід приділити такому інструменту на біржі. На біржах свопи застосовуються для управління активами, обміну процентними ставками, мінімізації ризиків і забезпечення ліквідності. Свопи на фондових і товарних біржах можуть включати обмін як валютами, так і процентними ставками, що відкриває нові можливості для трейдерів. На біржі теж є кілька свопів:
-
Свопи по акціям або облігаціям (відсоткові). Застосовуються для довгострокових інвестицій і дозволяють учасникам зафіксувати процентну ставку.
-
Свопи за товари. Ці свопи націлені на обмін товарів, таких як нафта, метали, сільськогосподарські продукти. Часто використовуються в хеджуванні для захисту від волатильності цін на сировину.
-
Свопи для фондових індексів. Дозволяють трейдерам захистити свої інвестиції від ринкових коливань і управляти ризиками, пов'язаними зі зміною цін на акції і індекси.
Є і свопи по Форексу. На Форекс своп — це плата, що стягується брокером за утримання валютної позиції на ніч. Ця плата визначається різницею процентних ставок двох валют, що складають валютну пару, і може бути позитивною або негативною в залежності від напрямку позиції.
Своп на Форексі, дійсно, відрізняються від схожих інструментів. Їх особливість:
-
Для кожної валютної пари визначаються процентні ставки, які впливають на суму свопа.
-
В залежності від того, купує або продає трейдер валюту з високою або низькою процентною ставкою, своп буде або нараховуватися, або списуватися.
-
Ітоговий розмір свопа також залежить від розміру відкритої позиції і поточного курсу валютної пари.
Тобто для кожного ринку є свої інструменти як свопи.
Плюси свопів на Форексі і в трейдингу
Існують у таких свопів і свої плюси для трейдингу та для Форекса. Основні плюси:
-
Досить висока гнучкість і така ж висока ліквідність. Свопи дозволяють трейдерам забезпечувати ліквідність і ефективно управляти ризиками на різних ринках.
-
Також хеджування ризиків. Свопи можуть застосовуватися для захисту активів від небажаних ринкових рухів і коливань валютних курсів.
-
Заробіток на позитивних свопах. У випадку утримання позицій у валюті з високою процентною ставкою, трейдер може отримувати додатковий дохід від свопів.
Проте, у цьому всьому є і свої недоліки. Наприклад, ризики витратитися досить багато. Також до мінусів можна віднести і вплив на позиції, які залишаються на довгострокових засадах. Також можна виділити залежність від процентних ставок. Коливання процентних ставок безпосередньо впливають на величину свопа, і це може створювати невизначеність у плануванні угод.
Що стосується свопів в Україні у 2024 році?
Незважаючи на всю складну ситуацію в Україні у 2024 році, інвестування, особливо на міжнародних ринках, залишається актуальним. Тобто на трейдингу заробляють і досить багато. Розуміння принципів свопів і їх грамотне застосування дозволяє українським трейдерам і інвесторам більш ефективно управляти своїми позиціями, особливо в умовах нестабільної економічної ситуації і коливань валютного ринку.
Щоб розуміти, як трейдинг може продовжувати працювати, варто розуміти пару важливих факторів:
-
Точно потрібно починати підраховувати процентні ставки валютних пар. Важно регулярно аналізувати процентні ставки валют, з якими планується працювати, оскільки вони впливають на підсумкову суму свопа.
-
Також важливо правильно обирати брокера. Умови по свопам можуть відрізнятися у різних брокерів. Обирайте брокера, який пропонує найвигідніші умови для вашої стратегії.
Для трейдерів, які бажають уникнути витрат на свопи, оптимально обирати стратегії з короткостроковими позиціями.
Читайте також
- За кермо категорично не можна: які вікові обмеження діють для водіїв в Україні
- Статки мільярдерів торік зростали утричі швидше, ніж у 2023 році
- Українців у Німеччині попередили про зміни на ринку праці: чекають важкі часи
- ПФУ розкрив суми січневих надбавок до пенсії: кому підвищать виплати
- "Нова пошта" звернулася до клієнтів через заборонені посилки за кордон: важливі правила
- Від 28 до 40 гривень: як змінилися ціни на картоплю в мережах Auchan та Megamarket