ДБР розслідує загибель мобілізованих у полку “Скеля”: що відомо про справу.
Розслідування Державного бюро розслідувань
Як повідомляє Espreso.tv: Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало розслідування щодо ймовірного перевищення службових повноважень військовими службовими особами в умовах воєнного стану, що могло призвести до тяжких наслідків. Це розслідування стосується підрозділу 425-го окремого штурмового полку "Скеля" і було розпочато на основі внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 5 статті 426-1 Кримінального кодексу України.
Стан мобілізованих і відгуки представників полку
Згідно з інформацією, яку надали журналісти інтернет-видання "Бабель", у процесі розслідування було виявлено понад два десятки смертей серед мобілізованих. Важливо зазначити, що деякі з цих мобілізованих мали психічні розлади або перебували на замісній підтримувальній терапії. Це викликає занепокоєння щодо умов служби та підбору особового складу в умовах бойових дій.
Представники полку "Скеля" заперечили наявність системного насильства у своїх рядах. Вони також вказали на складнощі, з якими стикаються при комплектуванні своїх штурмових частин. Ця ситуація викликає додаткові запитання про управлінські рішення та умови служби в українських збройних силах під час війни. Розслідування ДБР продовжується, і його результати можуть вплинути на подальшу діяльність військових формувань.
Це розслідування підкреслює важливість прозорості та відповідальності в діяльності збройних сил України, особливо в умовах війни. Смерті мобілізованих, зокрема тих, хто мав психічні розлади, ставлять під сумнів етичність та правомірність методів підбору особового складу.
Результати розслідування можуть мати значні наслідки для військової політики та управління, а також для суспільного сприйняття збройних сил в Україні.
Читайте також
- Австрійський адвокат виявився посередником у схемі «Лукойлу» в Україні: нові факти
- ДБР викрило постачання бракованих мін для ЗСУ та ухилення від податків на 21 млн
- Росіяни створили фейкові клони «Вікіпедії»: як Кремль планує поширювати пропаганду
- Розслідування “Скелі”: понад 20 смертей мобілізованих та проблеми з медзабезпеченням
- Чотири фірми отримали 11 млрд на підрядах: Мінекономіки намагається змінити правила
- Крадіжка Опікового центру в Києві: ексчиновник РНБО та бізнесмени заволоділи 21 гектаром землі

