Як грамотно почати відкладати гроші.

Як грамотно почати відкладати гроші
Як грамотно почати відкладати гроші

Вміння відкладати гроші досить правильне, особливо в нинішній ситуації в Україні. Проте питання, як відкладати гроші кожен день або регулярно, залишається актуальним. Адже варіанти, як відкладати гроші на картці або як відкладати гроші при маленькій зарплаті, можуть врятувати в найважчі часи. 

І якщо з великими інвестиціями все зрозуміло, то, як відкладати гроші з зарплати, якщо вона невелика, потрібно ще постаратися. Особливо на фоні того, що постійно зростають ціни на продукти і на комунальні платежі. В цілому підібрати спосіб, як відкладати гроші з зарплати правильно, вдасться при будь-якому заробітку. 

Як відкладати гроші з маленької зарплати? 

як відкладати гроші кожен день

Важливо розуміти, що краще завжди грамотно відкладати гроші (готівкою або на картці). Адже нестабільність світу показала, наскільки вразливим може бути кожна людина. Безумовно, чим менша зарплата, тим складніше взагалі відкладати кошти. 

В цілому, збереження та накопичення грошей — важливий крок до фінансової незалежності, особливо в умовах економічної нестабільності. В Україні 2024 року, де інфляція та коливання валют можуть вплинути на купівельну спроможність, вміння відкладати гроші стає необхідним навиком. Перший і головний крок на шляху до накопичення грошей — це чітке розуміння мети. Безумовно, накопичувати гроші потрібно, але в першу чергу краще розуміти, наскільки це потрібна і реалістична мета. Визначення мети також допомагає оцінити, яку суму і в який термін потрібно накопичити.

як відкладати гроші на картці

В цілому навіть знайти мету не завжди просто. Як це простіше зробити:

  1. Короткострокові перспективи. Накопичення на відпустку, ремонт, велику покупку.

  2. Середньострокові ідеї. Покупка автомобіля, першого внеску на житло.

  3. Довгострокові перспективи. Інвестиції в майбутнє дітей, купівля нерухомості, пенсійні накопичення.

Тобто перший варіант розрахований на кілька місяців або рік, другий на кілька років, а останній, наприклад, на 5 років. Вибір конкретної мети зробить процес накопичення більш свідомим і дозволить уникнути імпульсивних витрат.

Далі створюємо бюджет 

як відкладати гроші при маленькій зарплаті

Якщо мета є, далі потрібно зробити план, як це все рахувати. Щоб грамотно відкладати гроші, важливо контролювати витрати та доходи. Створення бюджету — це основа фінансової дисципліни. Бюджет допоможе вам побачити, куди йдуть гроші і які статті витрат можна скоротити.

Бюджет стане ключем до всього. Як його розрахувати: 

  1. Для початку розбираємось з доходами. Це заробітна плата, підробіток, пасивний дохід.

  2. Далі потрібно провести ретельний аналіз витрат. Почніть з основних категорій, таких як харчування, житло, транспорт, розваги та непередбачувані витрати.

  3. Вже далі можна виділити певну суму, яку безпечно можна відкладати. Визначте, який відсоток від доходу ви готові відкладати. Почніть з 5-10% і поступово збільшуйте до 20%.

Ведення бюджету допоможе вам регулярно відкладати гроші і тримати під контролем свої фінанси.

Як спростити весь процес? 

як відкладати гроші з зарплати

Є пара простих порад, як швидше відкладати гроші. Наприклад, принцип, який допоможе ввести дисципліну відкладати гроші регулярно. Суть такого методу проста: як тільки ви отримуєте дохід, відкладіть заздалегідь визначений відсоток (наприклад, 10%) на накоплювальний рахунок. Іншу суму можна розподілити на інші витрати.

Чим такий метод допоможе: 

  1. Для початку це дасть ту систематизацію, яку всі шукають для накопичень. Цей метод дозволяє відкладати гроші стабільно.

  2. Також цей метод захищає від непотрібних витрат. Тобто відразу можна відкладати частину доходу, уникаючи спокуси витратити всі гроші.

  3. В цілому, метод простий і доступний. Можна автоматизувати переказ на накоплювальний рахунок, якщо у вас є можливість встановити автоплатіж.

Це правило особливо корисно для тих, хто часто стикається з ситуацією, коли гроші закінчуються до кінця місяця.

Як оптимізувати витрати? 

Оптимізація витрат також може допомогти. Один з найефективніших способів накопити гроші — це скоротити непотрібні витрати. Звичка оптимізувати свої витрати дозволить вам більш ефективно направляти кошти на накопичення.

як відкладати гроші з зарплати правильно

Як це можна зробити: 

  1. В першу чергу потрібно переглянути свої підписки. Перевірте підписки на онлайн-сервіси і залиште тільки дійсно потрібні.

  2. Кожного разу краще складати список усіх покупок. Перед походом в магазин робіть список і намагайтеся не купувати зайвого.

  3. Можна і порівняти ціни. Не завжди перша ціна — найвигідніша, особливо якщо йдеться про великі покупки.

  4. Краще не брати кредити і розстрочки. Відсотки по кредитах знижують ваш загальний дохід, а значить, зменшують можливість накопичень.

Оптимізація витрат — це грамотний підхід, який допомагає не тільки економити, але й розумніше розпоряджатися грошима.

Додаткові інструменти 

Додатково можна використовувати різні інструменти. Для того щоб гроші не просто лежали «під подушкою», важливо використовувати різні фінансові інструменти. Вони дозволять зберегти накоплене і навіть трохи примножити ваші кошти. Про які інструменти йдеться:

  1. Можна розглянути депозити та подібні вклади. Безпечний спосіб накопичень, особливо якщо вибрати вклад в надійному банку.

  2. Нарахування відсотків на рахунку. Наприклад, накоплювальні рахунки, які дозволяють економити і одночасно отримувати невеликий дохід.

  3. Можна розглянути навіть облігації. Надійний спосіб інвестицій, який приносить дохід вище депозитів і захищений державою.

  4. Увагу потрібно звернути і на пенсійні фонди. Якщо в планах довгострокові накопичення, варто розглянути пенсійне страхування або накопичення в приватному пенсійному фонді.

Ці інструменти допоможуть вам зберегти гроші від інфляції та збільшити накопичення.

Разом з такими інструментами потрібно впроваджувати і так звані звички накопичення. Фінансові звички — це важливий елемент накопичення. Якщо ви навчитеся правильно ставитися до грошей, відкладати їх стане набагато простіше.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua