Деяких чоловіків з інвалідністю відправлять на ВЛК у серпні: причина.

Чоловік на інвалідному візку
Чоловік на інвалідному візку

Українцям пояснили, чи повинні учасники з інвалідністю проходити військово-лікарську комісію (ВЛК).

З моменту набрання чинності оновленого закону про мобілізацію виникає дискусія щодо необхідності повторної медичної експертизи для українців з інвалідністю. Це стосується осіб з інвалідністю до початку вторгнення та після 24 лютого 2022 року. Соціальні мережі активно обговорюють це питання і звертаються до спеціалістів для роз'яснень.

Представники одного з територіальних центрів комплектування (ТЦК) у Києві повідомили, що особи з інвалідністю (отриманою після 24 лютого 2022 року) не потрібно проходити ВЛК, оскільки посвідчення про інвалідність дає право на відстрочку.

Адвокат Катерина Аніщенко пояснила, що ВЛК і МСЕК (медико-соціальна експертиза) - це різні комісії. Групу інвалідності визначає МСЕК, тоді як ВЛК не має повноважень визначати працездатність. Особам з групою інвалідності (2 або 3) за постановою Кабінету Міністрів не потрібно проходити ВЛК. Але якщо у військовозобов'язаного немає військового квитка, але є інвалідність, його направляють на ВЛК для отримання квитка.

Адвокат Роман Симутін зазначив, що навіть учасники з інвалідністю, отриманою після 24 лютого 2022 року, не зобов'язані проходити ВЛК. Ті, хто раніше визнавався обмежено придатним, повинні пройти до лютого 2025 року. Особи з групою інвалідності мають право на відстрочку і не проходять ВЛК. ВЛК і МСЕК мають різні критерії. У випадку інвалідності особа підлягає мобілізації тільки за власною згодою.

Центри комплектування ігнорують документи у "Резерв+".


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua