День ракетних військ і артилерії України: дата та історія свята, привітання у прозі та листівках.


4 грудня в Україні відзначають День ракетних військ та артилерії. Цей рід військ забезпечує найбільший удар по ворогу, тому артилеристів називають "богами війни". Ракетні війська й артилерія мають велике значення для зміцнення обороноздатності держави та захисту України, а також допомагають знищувати ворогів і звільняти наші землі від окупантів.
Сьогодні є чудова нагода привітати тих, хто захищає нашу державу у ракетних військах. Деталі про історію свята та цікаві способи привітання можна дізнатися з матеріалу від "Главкома".
Коли відзначають День ракетних військ і артилерії України?
З 1997 року в Україні святкують День ракетних військ і артилерії 3 листопада, за указом президента України Леоніда Кучми.
«Ураховуючи важливу роль ракетних військ і артилерії в зміцненні обороноздатності держави, постановляю: установити в Україні свято - День ракетних військ і артилерії, яке відзначати щорічно 3 листопада», - йдеться в указі.
Проте, цього року президент Володимир Зеленський переніс День ракетних військ і артилерії на 4 грудня, в День вшанування святої Варвари, за ініціативою командування ракетних військ і артилерії України.
«Ушановуючи мужність та героїзм воїнів ракетних військ і артилерії, виявлені в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також з метою започаткування нових військових традицій, постановляю:
1. Установити в Україні День ракетних військ і артилерії, який відзначати щороку 4 грудня.
2. Визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 31 жовтня 1997 року № 1215/97 "Про День ракетних військ і артилерії".
3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування», - повідомлено на сайті глави держави.
Ракетні війська і артилерія включають в себе такі підрозділи: ракетні комплекси, гаубична, гарматна, реактивна та протитанкова артилерія, а також артилерійська розвідка, мінометні підрозділи та протитанкові керовані ракети.
Історія встановлення Дня ракетних військ і артилерії
Свято виникло в часи СРСР на підставі указу президії Верховної Ради Радянського Союзу від 17 листопада 1964 року, установлення пам'ятного дня на 19 листопада.
Україна почала святкувати це свято з 1997 року.
В даний час День ракетних військ і артилерії приурочений до дати 3 листопада 1943 року, коли під час Другої світової війни була розпочата операція з визволення Києва.
З 2014 року артилеристи України беруть участь у відбитті збройної агресії Росії і активно протидіють окупантам. За час війни воїни з роду військ були відзначені державними нагородами.
Артилерія, яка є на озброєнні України
Українська артилерія включає бригадну артилерію, що складається з окремих механізованих, танкових та аеромобільних бригад, і артилерію оперативного командування, що підпорядкована командиру оперативного командування.
Серед озброєння з'єднань, частин та підрозділів є:
- Ракетні комплекси крилатих ракет: Р-360 "Нептун".
- Реактивні системи залпового вогню типу "Смерч", "Ураган", "Град", "Вільха", Вільха-М, Буревій, M142 HIMARS, M270, TRLG-230, RM-70, "Берест", "Верба".
- Самохідні гармати та гаубиці: 2С19 Мста-С, AHS Krab, M109 Paladin, PzH 2000, "Дана", Zuzana-2, CAESAR, 2С5 "Гіацинт-С", "Піон", "Акація", "Гвоздика", 2С22 "Богдана".
- Гаубиці FH70, М119, M777, 2А65 "Мста-Б", Д-30, Д-20, 122, 152 і 203-мм гаубиці, 152-мм гармати-гаубиці.
- Гармати: 2А36 Гіацинт-Б; М-46, 85-мм; 100-мм протитанкові гармати.
- 82, 120-мм міномети.
- Протитанкові засоби: "Штурм", "Конкурс", МТ-12 "Рапіра", МТ-12Р "Рута".
Також Україна отримала високоточні ракетно-артилерійські системи від країн-партнерів, які відіграють важливу роль у дотриманні обороноздатності держави. Вони допомогли знищити велику кількість озброєння ворога під час оборони Харківського напрямку та контрнаступу.
Читайте також
- Оновлення уряду — Зеленський зустрівся з Федоровим і Свириденко
- Парламент ратифікував угоду про трибунал щодо агресії РФ
- Комітет Ради схвалив продовження воєнного стану та мобілізації
- Зеленський привітав з Днем Державності та Днем хрещення Русі