До проєкту «Хочу жить» протягом війни звернулось більше 40 тис. росіян.

Учасники проєкту «Хочу жить» під час війни
Учасники проєкту «Хочу жить» під час війни

За два роки з моменту запуску, державний проєкт "Хочу жить" отримав 40 157 звернень від росіян. Незважаючи на опору російських спецслужб, ця кількість продовжує зростати, повідомляє Єдиний центр прийому звернень військовослужбовців РФ.

Операції з евакуації російських військовослужбовців, які добровільно здалися, продовжуються незалежно від ситуації на лінії фронту. Представники ЗС РФ виводять на українську сторону постійно, повідомляється.

Проєкт "Хочу жить" гарантує збереження життя росіян, яких кремлівський режим ставить перед вибором: загинути під вогнем українських військових або бути обнуленими у разі свого небажання покінчити життя самим. Росіяни оформлюються як військовополонені та знаходяться під захистом України в рамках цього проєкту.

Завдяки цьому, вони можуть жити в нормальних умовах під час війни і не повертатися назад до російського режиму. Про це повідомили у Єдиному центрі прийому звернень військовослужбовців РФ.

Російські найманці та втікаючі військовослужбовці

Україна висловлює стурбованість щодо діяльності Росії із використання найманців з африканських країн, включаючи "Африканський корпус".

Також, українське ГУР повідомило про масове втеча найманців з південно-азійських країн з російської окупаційної армії через невиплату обіцяних грошей, жорстоке ставлення командирів та величезні втрати.

Протягом вторгнення в Україну, російська сторона активно вербує іноземців, обіцяючи надати їм громадянство та оплату за злочини проти українського народу. Однак, за словами пресслужби Головного управління розвідки МО України, більшість найманців із Сирії не повернуться додому.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua