Доповідь ООН: мільйони жінок в Україні потребують гуманітарної допомоги.

Жінки в Україні жадають допомоги
Жінки в Україні жадають допомоги

Згідно з доповіддю агенції ООН-Жінки, жінки в Україні мають багато проблем, зокрема підвищений ризик гендерного насильства, безробіття, обмеження в прийнятті рішень, велике навантаження на домашню працю та серйозні проблеми з психічним здоров'ям.

За даними ООН, за останні три роки загинуло понад 3 799 жінок та 289 дівчат. Проте, ці числа, ймовірно, набагато вищі за реальні показники. Існує потреба в гуманітарній допомозі для близько 6,7 мільйонів жінок.

"Гендерне насильство, яке було поширеним ще до війни, зросло на 36% з 2022 року. Військовий стрес сприяв збільшенню гендерного та домашнього насильства, а також підвищенню рівня депресії серед жінок та дівчат. Жінки не мають рівних можливостей у сфері економіки. У 2023 році 72,5% безробітних складали жінки. До 2024 року лише 48% переселенок-жінок знайшли роботу, у порівнянні з 71% чоловіків. Винагорода жінок становила на 41,4% менше, ніж у чоловіків у 2023 році, що вдвічі збільшило розрив у заробітній платі порівняно з 2021 роком. Обсяг безоплатної доглядової та домашньої роботи зросли: у 2024 році жінки проводили 56 годин на тиждень на догляд за дітьми, порівняно з 49 годинами до війни. Закриття дитячих закладів ускладнило ситуацію ще більше", - йдеться в доповіді ООН.

Незважаючи на всі ці складнощі, жінки в Україні активно діють. Вони працюють як гуманітарні працівниці, лідери громадського суспільства, активістки та підприємниці. На сьогодні, кожне друге підприємство в Україні засноване жінкою. Жінкам відкриваються нові можливості в традиційно чоловічих сферах, таких як безпека, транспорт та розмінування.


Читайте також

Реклама