Дворазове підвищення тарифів: експерт проаналізував обіцянки України МВФ щодо 2025 року.
З початком опалювального сезону в Україні з'явилися прогнози про можливе зростання комунальних тарифів. Експерти та представники влади стверджують, що вартість послуг ЖКГ може збільшитися вже у 2025 році, незважаючи на мораторій на перегляд окремих тарифів. Про це повідомляє Главред.
Національний банк України у серпні вже попереджав про підвищення тарифів у зв'язку з проблемами в енергетичній галузі та державним бюджетом.
Згідно інфляційного звіту Нацбанку, з 2025 року розпочнеться приведення тарифів до ринкового рівня.
Україна має мораторій на підвищення тарифів на теплову енергію та гарячу воду, але не забезпечує це підвищення для електроенергії та холодної води. У травні 2023 року уряд вже підвищив тариф на електроенергію для населення на 60% - до 4,32 грн/кВт-год.
Експерти прогнозують значне підвищення тарифів у 2025 році. Наприклад, Інститут енергетичних стратегій передбачає зростання тарифу на електроенергію до 5 гривень за кіловат-годину, а також подвоєння тарифів на тепло і воду.
Голова "Нафтогазу" Олексій Чернишов зазначив ринкову ціну на газ на рівні 15 гривень за кубометр, але через мораторій компанія продає його за 7,96 грн. Експерти прогнозують підвищення тарифу до 9-10 гривень за кубометр.
У Верховній Раді була створена тимчасова слідча комісія, яка має вивчити ситуацію із формуванням цін та тарифів на енергоресурси та комунальні послуги. Її мета - забезпечити прозору тарифну політику та обґрунтовані витрати на кожну послугу.
Експерти вказують, що тарифи в Україні - це не лише економічне, а й політичне питання. Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко підкреслює, що необхідно змінювати не тільки тарифи, а й підходи до їх формування, щоб забезпечити покриття всіх витрат комунальних підприємств.
Також нагадаємо про незаконні платіжки за комуналку: експерт розповів, як не переплачувати взимку.
Читайте також
- «Це важливий сигнал». Ексначальник Закарпатської ОВА пояснив, чому українці масово повертаються додому
- Чому падає підтримка України у світі? Історик дорікнув біженцям, що досі не відмовилися від російської мови
- США продовжили особливий статус для біженців з України