Елітні підрозділи ЗСУ змінюють програму підготовки бійців.

Елітні підрозділи ЗСУ - програма підготовки
Елітні підрозділи ЗСУ - програма підготовки

Міністерство оборони повідомило, що в Україні стартувала нова програма базової загальновійськової підготовки, у фокусі якої - психологічна стійкість. Вона розпочалася з 10 лютого і має тривалість 1,5 місяця. Загальна тривалість навчання складає 372 години, з яких 41 добу - на заняття, шість - на відпочинок, а одна - на адміністративні питання.

З 1 листопада 2024 року програма базової загальновійськової підготовки скорочується до 1,5 місяця. Генеральний штаб ЗСУ розробив нову програму підготовки, яку затвердив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Нові навчальні курси передбачають впровадження «нульового дня», посилення психологічної підготовки, вивчення програмного забезпечення «Кропива», розширений курс з домедичної допомоги та введення «маршевої» підготовки для витривалості військовослужбовців.

Також у програму включені стрілецькі вправи з індивідуальної зброї на короткі дистанції та на швидкість. Для підготовки психологічної стійкості вистачає перегляду фільмів віртуальної реальності «Перший бій».

Заступник міністра оборони Сергій Мельник зауважив, що нова програма базується на аналізі бойового досвіду військових підрозділів та орієнтується на практичні навички та психологічну стійкість.

Програма базової загальновійськової підготовки складається з чотирьох основних блоків: ознайомчого курсу, курсу індивідуальної підготовки, навчання дій у складі підрозділу та комплексного тактичного заняття.

Після успішного навчання військовослужбовці отримують сертифікат і класифікацію за ВОС-100 «стрілець». Далі вони проходять фахові курси відповідно до своїх посад у бойових підрозділах, де отримують поглиблені знання і навички з конкретної військово-облікової спеціальності.

З вересня 2025 року студенти вищих навчальних закладів в Україні зобов'язані будуть пройти базову загальновійськову підготовку. Чоловіки, які придатні до військової служби, не зможуть відмовитися від такої підготовки, інакше вони можуть бути відраховані зі закладу освіти.

Наразі військовим з освітою магістра та достатнім досвідом можуть займати офіцерські посади без проходження додаткових курсів.


Читайте також

Реклама