ЄС закликав громадян створити запаси на 72 години для готовності до кризових ситуацій.


Європейський Союз планує впровадити нову стратегію готовності, в рамках якої кожен громадянин ЄС повинен мати запаси необхідних речей на перші 72 години в разі кризової ситуації. За словами Єврокомісарки з управління кризовими ситуаціями Аджи Лябіб, плани реагування на кризові ситуації будуть створюватися для кожного господарства.
Комісарка підкреслила, що знання про те, що робити у разі небезпеки та переживання різних сценаріїв є способом запобігти паніці. Це особливо важливо, особливо з огляду на ситуацію з нестачею туалетного паперу на початку пандемії COVID-19.
У новій стратегії буде вимога, щоб господарства запаслися приблизно десятком необхідних речей, таких як сірники, документи у водонепроникному чохлі, запаси питної води та енергетичні батончики.
Крім цього, ЄС планує введення "національного дня готовності", який має забезпечити виконання планів країн-членів щодо кризового реагування.
Стратегія готовності ґрунтується на рекомендаціях звіту Саулі Нііністо, колишнього президента Фінляндії, який був представлений Європейській комісії наприкінці 2024 року. Крім того, вона враховує досвід країн Північної Європи, які довгий час публікують інструкції з виживання в кризових умовах для своїх громадян. Наприклад, минулого року Норвегія, Швеція та Фінляндія оновили свої інструкції для населення на випадок конфлікту або кризової ситуації.
Таким чином, Європейський Союз прагне розширити свої заходи готовності та забезпечити безпеку своїх громадян у разі надзвичайних ситуацій.
Читайте також
- "М'яч на боці Кремля": Мерц розраховує на тривалий режим припинення вогню в Україні
- В Україні переглянули умови виплат сім'ям загиблих та деяким особам з інвалідністю
- "Історичне рішення": ЄС направить частину коштів від активів РФ на виробництво зброї в Україні
- Bloomberg: Сі Цзіньпін закликав до "справедливої" мирної угоди щодо України під час візиту до Москви
- Українцям розсилають фейкові SMS про борги в Ощадбанку: як не потрапити в пастку
- Виклик американським нафтовим гігантам: Shell планує поглинути BP