єВідновлення плюс єОселя: українцям дозволили поєднувати житловий сертифікат з іпотекою.
Житлові сертифікати можна використовувати для сплати першого внеску за кредит у програмі "Оселя"
Міністерство цифрової трансформації України повідомило, що власники житлових сертифікатів єВідновлення тепер можуть використовувати їх для сплати першого внеску за програмою пільгового іпотечного кредиту єОселя. Це нововведення спростить процес придбання нового житла для постраждалих від руйнувань, дозволяючи їм обрати житло вищої вартості.
Власники зруйнованого житла, які отримали сертифікат єВідновлення, тепер можуть використовувати його кошти для покриття обов'язкового першого внеску за програмою єОселя, що становить не менше 20% від вартості житла. Якщо сума сертифіката менша за внесок, різницю можна доплатити власними коштами.
Різні відсоткові ставки для різних категорій громадян
Програма єОселя надає різні відсоткові ставки для різних категорій громадян. Для військових, захисників, медиків, педагогів та науковців державного сектору ставка становить 3% на перші 10 років кредиту, далі 6%. Для інших громадян ставка складає 7% на перші 10 років кредиту, далі 10%.
Заявка на кредит без зайвої бюрократії
Програму єОселя реалізовано через додаток "Дія", який дозволяє подати заявку та отримати попереднє рішення протягом 10 хвилин без необхідності збирати документи та відвідувати банки особисто. Це нововведення є результатом спільної роботи Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства економіки України, Міністерства відновлення України та ПрАТ "Укрфінжило", спрямованої на покращення житлових умов громадян, які постраждали внаслідок бойових дій.
Читайте також
- Українцям нагадали, як розрізнити застуду, грип та ковід
- У ТЦК відповіли, чи в Україні заборонили мобілізацію чоловіків 50-60 років.
- Що таке споживчий кредит і що в нього входить
- Картопля дорожче 50 гривень: чому ціни злетять і що буде з іншими овочами
- Нові правила дорожнього руху та штрафи: коли водіям краще не вимикати фари
- Військовий збір зросте втричі: що ще чекає на українців після ухвалення нового закону про податки