Де найкраще зберігати гроші.
Зберігання грошей, особливо великих сум, завжди залишається складним і досить цікавим питанням. Адже від того, де зберігати гроші, залежить безпека цих коштів.
Розбираючись у темі, де найкраще зберігати гроші, варто розглянути різні варіанти. Наприклад, навіть крипту. У цьому випадку вибрати те, що краще і безпечніше, можна, тільки виходячи з власних уподобань і вихідних умов. Універсального варіанту немає.
Де безпечно зберігати гроші?
Розглядаючи тему, де можна зберігати гроші, варто враховувати країну, в якій необхідно зберегти гроші. Наприклад, в Україні в 2024 році склалися не найпростіші умови.
Фінансові кризи, інфляція і нестабільність на міжнародних ринках спонукають людей шукати найбільш безпечні та ефективні способи зберігання своїх коштів. Війна не стала винятком. Якщо ж говорити про способи зберігання грошей, то їх декілька. І кожен з них відрізняється позитивними і негативними умовами. Сьогодні існує безліч варіантів — від банківських вкладів до інвестицій у криптовалюти.
Вклади в банку
Банківські депозити залишаються одним із найбільш популярних і надійних способів зберігання грошей. Вклади захищені державними гарантіями, і це робить їх відносно безпечним варіантом для людей, не готових ризикувати своїми заощадженнями.
Вклади в банку є й одними з найстаріших, якщо порівнювати з іншими способами. Але з кожним роком саме цей спосіб втрачає свою привабливість. Банки продемонстрували свою не таку вже й стабільну безпеку. Хоча цей спосіб все ще має ряд своїх переваг. Про що йдеться:
-
В Україні діє Фонд гарантування вкладів, який страхує депозити на суму до 600 тисяч гривень.
-
Відкрити вклад можна в будь-якому банку, як в гривнях, так і в іноземній валюті.
-
Відсоткові ставки за депозитами відомі заздалегідь, і клієнт може розраховувати на стабільний прибуток.
Якщо ж говорити про мінуси цієї системи. Наприклад, відсоткові ставки. В умовах низької інфляції дохід за вкладами може не покривати зростання цін. Є й так звані обмеження доступу до коштів. У більшості випадків гроші не можна зняти до закінчення терміну вкладу.
Другим і доволі популярним варіантом є вкладення в нерухомість. Це також хороший варіант, який значно втратив актуальність під час війни.
Інвестиції в нерухомість залишаються одним із найбільш популярних способів збереження капіталу в Україні. В умовах нестабільності на фінансових ринках, купівля квартири, будинку або комерційної нерухомості може стати гарною альтернативою. Які плюси такого способу:
-
Повна незалежність від інфляції. Ціни на нерухомість зазвичай зростають в довгостроковій перспективі, що захищає вкладені кошти від знецінення.
-
Доход від нерухомості, що також великий плюс. Здача нерухомості в оренду може стати стабільним джерелом прибутку.
Якщо говорити про недоліки такої системи, то це під час війни, нестабільність. Нерухомість може постраждати. Також для покупки нерухомості потрібна велика сума початкових інвестицій. Також у покупки нерухомості є й великі ризики. Вартість нерухомості може коливатися, особливо в умовах економічної нестабільності.
Чи потрібно зберігати гроші в валюті?
З урахуванням нестабільності гривні, багато українців віддають перевагу зберігати свої заощадження в іноземній валюті — доларах США або євро. Це також досить популярний варіант. Такий підхід може захистити кошти від девальвації національної валюти. Проте, в останні роки і ця система стала досить нестабільною.
Які плюси зберігання грошей у валюті:
-
Захист від девальвації. Долари та євро більш стабільні в порівнянні з гривнею.
-
Ліквідність. Валюту легко обміняти або перевести в інші активи.
Є у цього способу і суттєві мінуси. Курси валют можуть коливатися, що може призвести до втрат при обміні. Також зберігання валюти "під подушкою" не приносить ніякого доходу, а ставки за валютними депозитами зазвичай нижчі, ніж за гривневими.
Схожий і перевірений варіант, який часто доступний, інвестиції в золото. Золото традиційно вважається "тихою гавню" для інвесторів у періоди економічної нестабільності. У 2024 році золото продовжує залишатися одним із популярних активів для зберігання капіталу.
Чому варто зберігати гроші в золоті:
-
Золото зберігає свою цінність на протязі століть.
-
У періоди високої інфляції ціна на золото, як правило, зростає.
Не дивлячись на всі плюси, у цього способу є й суттєві мінуси. Фізичне золото потрібно зберігати в сейфі або банківській комірці, що може бути незручно. Також на відміну від депозитів або нерухомості, золото не приносить пасивного доходу.
Є й варіант інвестицій в акції та облігації. Це більш складний варіант, на який також впливає стан банківської системи.
Читайте також
- В Україні спростили процедуру отримання та продовження відстрочки від мобілізації
- Міноборони встановило нові правила проходження ВЛК: штраф сягає 25 тисяч
- Погода у Києві та області: Гідрометцентр дав прогноз на початку тижня
- У Резерв+ повернуться відстрочки для студентів та аспірантів: названо дату
- ГБР затримало генералів за провал оборони Харківської області у 2024 році
- За кермо категорично не можна: які вікові обмеження діють для водіїв в Україні