Глава МЗС Норвегії відвідав Рівненську АЕС.

Голова МЗС Норвегії на Рівненській АЕС
Голова МЗС Норвегії на Рівненській АЕС

Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде відвідав Рівненську атомну електростанцію, щоб висловити свою підтримку заходам, спрямованим на забезпечення ядерної безпеки. Про це повідомляється на сайті уряду Норвегії.

«Атаки Росії на енергосистему можуть загрожувати ядерній безпеці, навіть якщо атомні електростанції не отримують прямого впливу», - сказав міністр.

За його словами, будь-яка загроза ядерній безпеці України та Європи є абсолютно неприпустимою. Міністр нагадав, що співробітництво між Україною та Норвегією у галузі ядерної безпеки розпочалося у 1986 році після аварії на Чорнобильській АЕС. Це партнерство розширилося після анексії Криму Росією та конфлікту на сході України у 2014 році, а також посилилося з початком повномасштабної війни у 2022 році. Норвегія в березні цього року надавала Рівненській АЕС необхідні запасні частини для забезпечення незбійної роботи.

«Ми також підтримували заходи з кібербезпеки на Рівненській АЕС та надали обладнання для швидкого запуску реакторів після автоматичного відключення через нестабільне електропостачання», - заявив міністр.

Міністр також засмутився ситуацією на Запорізькій АЕС, яка перебуває під контролем російських військових. Разом з міністром на Рівненську АЕС прибув Пер Странд, генеральний директор Норвезького агентства з радіаційної та ядерної безпеки (DSA).

«Напади Росії на енергомережу становлять пряму загрозу ядерній безпеці та безпеці Європи», - підкреслив він.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Норвегії Еспен Ейде під час спільного брифінгу з міністрами закордонних справ країн Нордично-Балтійської вісімки в Одесі оголосив, що Норвегія передає Україні черговий пакет допомоги на суму €6,4 млн.

Крім того, Україна отримає винищувачі F-16 від Норвегії, і перші шість літаків будуть доставлені найближчим часом. Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров у Facebook.

За даними Норвезької імміграційної служби, в державі проживає понад 70 тис. громадян України, які набули статусу тимчасового колективного захисту. Найбільшими групами українців є міста Осло, Берген, Ставангер, Тронхейм та Драммен.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua