Голодомор спровокував сплеск діабету у наступних поколінь українців. Журнал Science опублікував дослідження.
Науковці виявили зв'язок між Голодомором 1932-1933 років в Україні та схильністю дітей, які народилися у цей період, до цукрового діабету другого типу. Дослідження було проведене на понад 10 мільйонах осіб, народжених в Радянській Україні в 1930-1938 роках. Вчені встановили, що особи, народжені в першому півріччі 1934 року, коли голод був найсильнішим, мали більш ніж удвічі більшу ймовірність захворювання на діабет порівняно з тими, хто не зазнав голоду. Зокрема, у регіонах з екстремальним голодом це ризик був 2,15 рази вище, а у регіонах зі слабшим голодом - 1,48-кратне збільшення. Народжені в регіонах без голоду не показали збільшення ризику захворювання. Дослідники також прослідкували вплив інтенсивності голоду на народжуваність. Кількість народжень у першому півріччі 1934 року була нижчою у регіонах з голодом порівняно з періодами без голоду.
12 жовтня 2023 року ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українців.
Читайте також
- Понад 50 атак за добу на Дніпропетровщину: загибла та поранені
- Удар РФ по Харкову: FPV-дрон влучив у житловий будинок, поранена жінка
- Атака на Харків: FPV-дрон влучив у житловий будинок, постраждала жінка
- Синій автомобіль чи трамвай: хто має перевагу на нерегульованому перехресті
- Обстріл Херсонщини 22 червня: поранено п’ятьох людей, серед них чиновник ОВА
- Атаки РФ на Дніпропетровщину: загинула жінка, дев'ятеро поранених

