Гранти USAID обернулися провалом: як реформа ЖКГ загнала українців у боргову яму.


Реформа житлово-комунального господарства в Україні має катастрофічні наслідки для населення
Експерт у сфері енергетики Олег Попенко заявив, що реформа, яку фінансує USAID, не принесла поліпшення, а навпаки, погіршила ситуацію. Згідно з його словами, після впровадження нових законів щодо управління багатоквартирними будинками та комерційного обліку, заборгованість населення за комунальні послуги зросла на 200 мільярдів гривень.
"Ці закони, розроблені на грантові кошти, виявилися антиєвропейськими та антицивілізаційними за своєю суттю. Жодна країна не ухвалювала таких норм, які прописали наші грантоїди на користь монополістів", - наголосив Попенко.
Експерт вказує на те, що закони, які мали приблизити Україну до європейських стандартів, насправді суперечать нормам розвинених країн. "Коли ви виділяєте 3 мільйони доларів на розробку законів у сфері ЖКГ, ви повинні залучати справжніх фахівців. А ті норми, які були ухвалені - що про комерційний облік, що про житлово-комунальні послуги - вони суперечать і європейському, і американському досвіду", - заявив Попенко.
Згідно з експертом, головна проблема полягає в тому, що закони відстоюють інтереси монополістів, а не споживачів послуг. Накопичені борги населення на суму 200 мільярдів гривень неможливо вирішити без системного аудиту всієї галузі. "Це потребує повного аудиту всієї системи, але ніхто цим не займається, тому що немає ні громадського замовлення, ні державного замовлення, а грантів на це ніхто не дасть", - підкреслив Попенко.
Експерт закликав до термінового перегляду законодавства у сфері ЖКГ, оскільки без цього ситуація буде погіршуватися, а борги населення ростимуть.
Читайте також
- Стармер сподівається на припинення вогню в Україні до літа
- ПФУ пояснив, чи можуть переселенці змінити банк для отримання пенсії
- Пенсії, субсидії та лікарняні: хто з українців ще отримає виплати за квітень
- Євро б'є рекорди: аналітики пояснили, що відбувається із доларом
- 800+, PIT, податок за собаку: що потрібно встигнути зробити українцям у Польщі до кінця 2025 року
- Останній спекотний день: синоптик Діденко попередила про холодний фронт із заморозками