Іспанія допоможе Україні з гуманітарним розмінуванням.
Іспанське агентство зацікавлене в розширенні співпраці з Україною
Агентство міжнародного співробітництва у сфері розвитку (AECID) зізналося, що воно зацікавлене в розширенні співпраці з Україною. Агентство розглядає можливість долучення до проєктів гуманітарного розмінування та співфінансування різних проєктів у різних сферах разом з міжнародними фінансовими організаціями.
Цю інформацію було оголошено під час зустрічі представників міністерства економіки Володимира Кузьо та Ігоря Безкаравайного з делегацією AECID, на яку також прийшли директор Антон Леіс та Посол Рікардо Лопес-Аранда Хага.
Ринок розмінування та інші напрямки протимінної діяльності в Україні
Ігор Безкаравайний повідомив на зустрічі, що уряд України активно працює над створенням ринку розмінування. Уже запущено ключовий елемент ринку – компенсації аграріям, які замовляють розмінування своїх земель. Наразі вже подано 90 заявок від фермерів, які бажають отримати допомог. Також важливими напрямками в протимінній діяльності є пошук та впровадження інноваційних рішень, організація очищення земель з урахуванням соціальних, економічних, екологічних та інших факторів.
"Україна створила широку міжнародну коаліцію в сфері протимінної діяльності – в неї включені країни, міжнародні організації, донори та виробники. Ми постійно розширюємо співпрацю з партнерами та маємо пропозиції щодо різних напрямків роботи. У нас є проєкти, пов’язані з інноваціями в цій сфері, до яких іспанці можуть долучитися. Ми сприяємо посиленню співпраці з українськими виробниками та операторами протимінної діяльності, це допоможе прискорити розмінування українських земель", - розповів Ігор Безкаравайний.
Співпраця в сфері відновлення та інвестицій
У зустрічі також обговорювалась співпраця з AECID у сфері відновлення, залучення інвестицій та підтримки програм розвитку малого та середнього бізнесу.
На сьогодні AECID активно працює в Україні для підтримки стійкості приватного сектору та важливої економічної інфраструктури країни через банківську систему та приватні інвестиції. Для цього агентство співпрацює з Міжнародною фінансовою корпорацією Групи Світового банку (IFC). Також AECID підтримує проєкти зміцнення енергетичної стійкості в школах та освітніх центрах, які постраждали від військової агресії РФ та реалізує низку інших гуманітарних проєктів.
Залучення інвестицій та співпраця українського та іспанського бізнесу
Володимир Кузьо зазначив, що Україна зацікавлена в залученні інвестицій в економіку та посиленні співпраці з іспанським бізнесом. Завжди була чітка взаємна зацікавленість між українським та іспанським бізнесом. Був проведений бізнес-форум, на якому взяли участь компанії з обох країн.
"Ми підготували Інвестиційний довідник, який містить інформацію про інвестиційний ландшафт України та пропозиції щодо інвестицій у певні сектори. Довідник містить інформацію про 95 інвестиційних проєктів на загальну суму 27 мільярдів доларів США. Він допоможе інвесторам орієнтуватися в можливостях, які має Україна", - розповів Володимир Кузьо.
Крім того, міністерство економіки продовжуватиме надавати інформацію, необхідну інвесторам для прийняття рішень про інвестиції та стимулюватиме встановлення контактів між закордонними та іноземними компаніями.
Читайте також
- Експорт агропродукції: в яких країнах Азії найбільше купують українського зерна
- В Україні запустили тотальну ревізію інвалідності чиновників
- Нафтогаз запустив свердловину на новому родовищі
- Європа повинна забезпечити Україні важелі впливу на майбутніх переговорах — ЗМІ
- У Мінекономіки дали прогноз щодо українського експорту на 2025 рік
- Скорочення допомоги США: чи зможе Європа захистити себе - ЗМІ