Як легально не сплачувати відсотки за кредитами.

Як легально не сплачувати відсотки за кредитами
Як легально не сплачувати відсотки за кредитами

Відсотки за кредитами можуть стати серйозною перешкодою. Крім того, відсотки можуть коштувати більше, ніж повернення самого кредиту. Загалом алгоритм, як не сплачувати відсотки за кредитами, є досить корисним. І якщо це законно, тоді всім клієнтам різних банків варто дізнатися, як легально не сплачувати відсотки за кредитами. 

Особливо для клієнтів, умови кредитування яких змінилися, варто роз'яснити, як не сплачувати відсотки банку. Раніше умови були простішими, а потім банк змінив їх хитрощами. У такому випадку питання, як не сплачувати відсотки за кредитом, має бути доповненням до вирішення цієї проблеми. 

Як можна не сплачувати відсотки за простроченим кредитом банку? 

як не сплачувати відсотки за кредитами

Звичайний або прострочений кредит може стати справжньою проблемою. Адже з кожним днем, особливо якщо вже є борги, відсотки тільки зростають. Вибратися з такої «боргової ями» дуже складно. 

Також варто зрозуміти, що краще сплачувати відсотки за кредитами, коли це можливо. Іншими словами, слід вжити всіх можливих заходів, щоб уникнути боргів. Якщо ж вже виник борг, то потрібно терміново вжити заходів, щоб обрати законні способи, як мінімізувати витрати за кредитами. 

Перше законне знаряддя, яке можна назвати, це рефінансування кредиту. Це отримання нового кредиту на кращих умовах для погашення діючого. Багато банків пропонують низькі відсоткові ставки для позичальників, які бажають погасити свої старі борги. Цей метод є найпопулярнішим серед боржників, адже він має безліч переваг:

  1. По-перше, відсоткова ставка знижується. 
  2. По-друге, кілька кредитів можуть бути об’єднані. 
  3. Крім того, термін кредитних зобов'язань подовжується, що зменшує загальну кредитну навантаження. 

як легально не сплачувати відсотки за кредитами

Як скористатися цим інструментом: 

  1. Порівняйте умови рефінансування в різних банках.
  2. Подайте заявку в банк, який пропонує найнижчі відсотки.
  3. Переконайтеся, що нова процентна ставка дійсно нижча, ніж у вашого поточного кредиту.

Ще одним популярним інструментом можуть бути кредитні канікули. Це тимчасове зупинення виплат основного кредиту та/або відсотків. Багато банків в Україні пропонують цю можливість позичальникам, які знаходяться в скрутній фінансовій ситуації. Такі канікули не надаються всім, що також потрібно враховувати. Спочатку клієнт банку повинен довести, що його фінансова ситуація погіршилася. Наприклад, клієнт раптово втратив роботу. Потім він подає заявку до банку, яку той або схвалює, або відмовляє. 

Протягом канікул можуть нараховуватися відсотки, але ви отримаєте можливість погасити їх пізніше. Це дає час для стабілізації фінансової ситуації.

як не сплачувати відсотки за кредитами

Також можна розглянути можливість тривалої виплати кредиту. Якщо є можливість повернути частину або всю суму кредиту достроково, це допоможе знизити витрати на відсотки. Банки нараховують відсотки лише на залишок боргу, тому: чим швидше ви його зменшуєте, тим менше ви платите додатково. Тобто вам потрібно буде платити менше відсотків. 

Як це зробити: 

  1. Запитайте в банку про умови дострокового погашення.
  2. Переконайтеся, що за це не передбачені штрафи.
  3. Подайте заявку на часткове або повне дострокове погашення.

Кожен з цих методів має свої переваги та недоліки. 

Як державні програми можуть допомогти? 

Позичальники, які мають труднощі з обслуговуванням своїх кредитів, часто отримують підтримку від держави. Для цього існують спеціальні програми. 

як не сплачувати відсотки за кредитами

В Україні існують програми для позичальників, які знаходяться в складній фінансовій ситуації. Наприклад, програми підтримки для переселенців або знижені кредити для певних категорій громадян. Деякі з них залишаються актуальними і в 2024 році, поки в країні триває війна. 

Як отримати право скористатися такою програмою: 

  1. Дізнайтеся про існуючі програми у вашому регіоні.
  2. Зберіть необхідні документи (довідки про доходи, кредитні документи тощо).
  3. Зверніться до відповідного органу або банку.

Тимчасово деякі програми можуть бути неактивними. Тому варто дізнатися про їх актуальність перед використанням програми. 

Як вести переговори з банком? 

В будь-якому випадку, якщо виникають проблеми з поверненням кредиту, варто спробувати домовитися з банком. Адже і банк зацікавлений у поверненні коштів від клієнта.  Банки мають інтерес в тому, щоб позичальник продовжував виплати, навіть якщо вони відбуваються з затримками. Тому вони в деяких випадках готові переглянути умови кредитного договору.

як не сплачувати відсотки за простроченим кредитом

З цієї причини банк може запропонувати кілька варіантів: 

  1. Зниження відсоткової ставки.
  2. Реструктуризація боргу (подовження терміну погашення для зниження щомісячних платежів).
  3. Скасування штрафів за прострочені виплати.

Загалом, варто і потрібно «домовлятися» з банком. Для цього краще проявити лояльність і ввічливість. Як правило, для переконання банку потрібні вагомі аргументи. У першу чергу йдеться про підтвердження фінансової ситуації. Для цього слід звернутися до банківського менеджера. Крім того, можна висловити власні пропозиції для вирішення ситуації.

Також слід уважно вивчити кредитний договір. Іноді в договорі можуть бути пункти, які дозволяють оскаржити нараховані відсотки. Наприклад:

  1. Помилки в розрахунку процентної ставки.
  2. Невиконання банком умов кредитування.
  3. Відсутність необхідних підписів або печаток.

Тобто, у багатьох випадках уважне прочитання договору допомагає знайти підказки для подальших дій. Крім того, варто звернутися до юриста, щоб зрозуміти, як саме діяти з кредитом, щоб уникнути подальшого збільшення відсотків. Як варіант, можна попросити банк переглянути умови договору.

Один з варіантів, який доступний, але досить складний у реалізації, – це подання позову. Якщо банк відмовляється йти на поступки, і ви вважаєте, що нарахування відсотків є незаконним, можна подати позов до суду.

Причини для подання позову:

  1. Порушення умов договору з боку банку.
  2. Неправомірне нарахування додаткових відсотків.
  3. Незаконні штрафи.

Це останній засіб, який доступний всім клієнтам.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua