Як правильно закрити дебетову карту.
Кредитні та дебетові картки досить зручні та універсальні. Їх також просто можна відкрити або закрити. Проте, що кредитну, що картку для виплат, не завжди так легко деактивувати. Тому, як закрити дебетову карту, потрібно попіклуватися заздалегідь. Крім того, як швидше закрити дебетову карту, краще знати всім клієнтам різних банків. Як показує практика, потім можуть виникнути найрізноманітніші проблеми і їх краще уникати заздалегідь.
Про те, як грамотно закрити дебетову карту, потрібно дізнатися клієнтам, які зберігають на такій карті багато коштів. Адже мало просто заблокувати карту. Її потрібно грамотно і швидше закрити без наслідків.
Як заблокувати дебетову карту?
В цілому, почати варто з того, як багато плюсів у користуванні кредитною або дебетовою картою. В першому випадку на картці зберігаються кредитні гроші, а от з дебетовою можна витрачати тільки те, що на неї “поклав”
Дебетова карта — це зручний фінансовий інструмент, але бувають ситуації, коли її використання стає непотрібним або невигідним. Щоб закрити карту без неприємних наслідків, важливо врахувати ряд нюансів. Наприклад, умови та ціна її регулярного обслуговування. Також є й інші важливі нюанси.
Якщо говорити про неправильне закриття, то у нього є свої наслідки:
-
Нарахування прихованих платежів. Навіть після завершення використання карта може залишатися активною, і на неї будуть нараховуватися комісії за обслуговування.
-
Ризики безпеки. Не закрита карта може бути використана шахраями, особливо якщо дані карти вже були скомпрометовані.
-
Юридичні наслідки. Якщо на карті залишилися гроші або заборгованість, це може викликати спори з банком.
Тому, закриваючи картку, потрібно подбати про себе.
Як закрити карту для виплат в українському банку?
Щоб закрити картку (дебетову), потрібно пройти прості та послідовні кроки. Як це зробити:
-
Для початку потрібно перевірити свій баланс. Перед закриттям важливо дізнатися, скільки грошей залишилося на карті. Для цього можна: скористатися інтернет-банкінгом або мобільним додатком, перевірити баланс через банкомат, відвідати відділення банку.
-
Якщо на карті залишилися гроші, їх краще відразу зняти. Зніміть або перекажіть залишок коштів на інший рахунок, щоб на карті не залишилося грошей. Банки не завжди повертають гроші автоматично, особливо якщо сума невелика.
-
Окремо потрібно вимкнути всі прив’язки та підписки. Переконайтеся, що карта не використовується для оплати підписок, комунальних послуг або інших автоматичних списань. Це можна зробити: через інтернет-банкінг або звернувшись до служби підтримки банку.
-
Уже після цього можна написати заяву на закриття карти. Для закриття карти потрібно подати заяву. У 2024 році більшість банків України дозволяють це зробити: в відділенні банку або через мобільний додаток чи інтернет-банкінг.
Обов’язково в заяві вкажіть, що ви хочете повністю закрити карту і рахунок, пов'язаний з нею.
Перед або навіть під час закриття карти потрібно впевнитися, що по карті немає ніяких заборгованостей. Це часта проблема власників дебетової картки. Вони вважають, що якщо на ній немає кредиту, то і немає боргів. На ділі ж, якщо карта обслуговується банком, у неї можуть бути різні нарахування, списання, штрафи. Часто на карті можуть бути невеликі заборгованості, наприклад, через списання за обслуговування або незначні відсотки. Запитайте виписку по карті, щоб переконатися, що борг відсутній.
Якщо всі питання закриті, то отримайте підтвердження закриття карти. Після подання заяви банк зобов'язаний надати документ, що підтверджує закриття карти і пов’язаного з нею рахунка. Цей документ слід зберігати не менше 6 місяців.
Якщо картку вдалося швидко закрити, то часто у клієнтів виникає непорозуміння, що робити далі. Після успішного закриття картки:
-
Фізично знищте картку. Розріжте картку ножицями, особливо магнітну смугу та чіп.
-
Перевірте стан рахунку. Через кілька днів переконайтеся, що рахунок дійсно закритий і на нього не нараховуються нові комісії.
В цілому, на цьому етапі можна говорити про успішне закриття дебетової картки.
Що робити, якщо виникли проблеми?
Не завжди навіть послідовні дії дозволяють закрити картку. Банк може відмовитися здійснювати таку дію. Тоді потрібно вимагати дізнатися причину, при цьому бажано в письмовому вигляді. Найчастіше це пов'язано з:
-
Наявністю заборгованості на карті.
-
Не вимкненими підписками.
-
Технічними збої.
Тобто банк може вказати на те, де шукати причину відмови і як це виправити.
Якщо картка була втрачена або заблокована, зверніться до служби підтримки банку для розблокування або написання заяви про закриття рахунку. Це теж дуже важливий нюанс.
Якщо говорити про саме закриття, то і за нього можуть нараховувати комісію. Деякі банки можуть продовжувати нараховувати комісії, якщо рахунок не був закритий повністю. У такому випадку:
-
Напишіть скаргу в банк.
-
Зверніться до НБУ (Національний банк України), якщо банк не реагує.
На основі законодавства країни вам повинні закрити картку, якщо по ній немає заборгованостей. Вимагати за це гроші без юридичного обґрунтування банк теж не може.
Як прискорити цей процес і зменшити ймовірність помилок:
-
Перевірте договір. Умови закриття карти вказані в договорі з банком. Заздалегідь ознайомтеся з ними.
-
Закривайте карту в кінці розрахункового періоду. Це дозволить уникнути зайвих комісій за обслуговування.
-
Використовуйте інтернет-банкінг. Багато банків надають можливість закрити карту без візиту до відділення.
-
Зберігайте всі документи. Зберігайте копії заяв і довідок на випадок спорів з банком.
Окремо потрібно сказати про обставини, коли потрібно задуматися про закриття рахунку і картки в банку. Якщо, наприклад, клієнт більше не користується карткою або він змінив одну картку на іншу (в іншому банку). Також, якщо не подобається обслуговування банку, то можна починати думати про закриття картки. Якщо картку вкрали або вона була втрачена, то потрібно терміново закривати картку.
Читайте також
- Що буде з євро у 2025 році
- У Центральній ВЛК відповіли, як часто військовозобов'язані мають проходити медогляд
- Літні шини взимку: водіям розповіли, які штрафи загрожують автомобілістам
- Нова пенсійна формула: як зміняться виплати для 10 мільйонів українців
- 40 тисяч гривень в місяць та понад рік на лікарняному: названі ключові зміни у соціальному страхуванні
- Нові виплати до 4000 злотих: Польща розширила програму соціальної підтримки для українців з інвалідністю