Які документи потрібно для отримання кредиту.
Кредитування відкриває багато можливостей для фізичних осіб та бізнесу. Однак у нього є свої нюанси. Також не при всьому бажанні кредит можуть не видати. Часто причиною відмови стає те, що не всі документи були подані вчасно та відповідно до вимог банку.
Про те, які документи для оформлення кредиту потрібні, можна дізнатися безпосередньо в банку. Зазвичай така інформація є загальнодоступною. Крім того, які документи для отримання кредиту, можна дізнатися самостійно (наприклад, використовуючи сайт банку). В цілому, це зазвичай стандартні документи, які підтверджують особу та платоспроможність клієнта.
Набір, які документи потрібно для кредиту, для постійних клієнтів банку може бути спрощено. Такі нюанси також потрібно враховувати. Тоді й оформити кредит (взяти його) вдасться в короткі терміни.
Які документи потрібно підготувати?
Щоб отримати кредит в будь-якому банку України, потрібно отримати дозвіл банку. Для цього потрібно мати хорошу кредитну історію, надати всі документи, обговорити всі умови з працівниками банку.
Оформлення кредиту — поширений спосіб фінансування в Україні. Однак, щоб банк дав таку можливість (розглянули заявку від клієнта) схвалили заявку, необхідно надати певний пакет документів.
В Україні досить багато банків. Усі вони мають свої умови кредитування. При цьому є й основні (загальні) моменти кредитування. Тобто стандартні умови, кому і як дають кредит.
Перед тим як зібрати документи, важливо визначити, який тип кредиту взагалі потрібен. В Україні в 2024 році популярні такі види кредитів:
- Найпростіший і популярний, він же споживчий. Для покупки товарів, оплати послуг або покриття повсякденних витрат.
- Є кредит на житло, він же іпотека. Його отримують тільки для придбання житла.
- Позика на автомобіль. Для покупки нового або б/в автомобіля.
- Позика для підприємця. Такий кредит не може отримати приватна особа, адже для цього недостатньо підстав.
- Також до кредитів можна віднести кредитні картки. Ліміт на витрати з можливістю погашення.
Кожен із цих видів кредитів має свої плюси та особливості. Усі вони призначені для різних цілей позики.
Документальна база: що потрібно, щоб отримати кредит?
Кожен кредит має свій перелік документів. Разом із цим є загальний (стандартний) пакет документів:
- Паспорт. Він потрібен для підтвердження особи позичальника. Зазвичай потрібно надати оригінал та копії всіх заповнених сторінок. Це питання можна уточнити у співробітника банку.
- Ідентифікаційний код (ІНН). Він використовується для перевірки кредитної історії та податкового статусу.
- Також часто потрібно надати довідку про доходи. Вона підтверджує платоспроможність позичальника. Також у банку може бути своя форма разом із довідкою про доходи.
- Важлива в цьому сенсі і кредитна історія. Вона перевіряється автоматично, але позичальнику потрібно підписати згоду на її перегляд.
Окрім цього потрібно заповнити і додаткову анкету (якщо клієнт не заповнював її раніше). Перед подачею заявки на кредит таку форму також часто потрібно заповнити та відправити банку.
Які додаткові документи можуть знадобитися?
Окрім стандартного набору документів, можуть знадобитися й додаткові довідки. Про що йдеться:
- Споживчий кредит. Точно знадобиться довідка про трудову діяльність (з зазначенням стажу та посади) та договір або рахунок-фактура на товар (якщо кредит цільовий).
- Іпотека. У цьому випадку потрібні документи на житло, довідка про ціну цього житла, довідка про склад сімї (якщо в сім'ї є неповнолітні діти).
- Кредит на авто. У цьому випадку знадобляться документи на авто (з оцінкою його вартості), рахунок-фактура або комерційна пропозиція від автосалону. В цілому, повний список необхідних документів можна отримати від банку.
- Кредит для бізнесу. У цьому випадку знадобиться ще й документація приватного підприємця.
У разі отримання кредитної картки зазвичай банк не вимагає додаткових документів. Достатньо стати клієнтом банку, а потім вже надати стандартний набір документів.
Документи для кредиту: як підготувати?
Для того щоб отримати кредит, всі документи потрібно подати в зазначені терміни. Усі документи повинні бути справжніми (оригінальними) і не простроченими. Цей нюанс потрібно перевірити відразу. Наприклад, довідка про доходи повинна бути видана не раніше ніж за місяць до подачі заявки.
Також потрібно зробити копії. Більшість банків вимагають копії всіх наданих документів. Підготуйте додаткові екземпляри, якщо плануєте подавати заявки в кілька банків.
Додатково потрібно уточнити, які є вимоги банку. Деякі установи можуть вимагати специфічні документи, наприклад, виписку про стан пенсійного рахунку або декларацію про доходи.
Пару слів слід сказати про те, як підвищити свої шанси на отримання кредиту:
- Переконайтеся в своїй платоспроможності. Банки оцінюють співвідношення доходів і витрат. Зазвичай кредит надається, якщо щомісячний платіж не перевищує 30-50% доходу позичальника.
- Не приховуйте зобов'язання. При заповненні анкети вказуйте діючі кредити, аліменти та інші фінансові зобов'язання.
- Обирайте банк з підходящими умовами. У 2024 році багато банків України пропонують онлайн-заявки, що спрощує процес подачі.
Для прикладу, в ПриватБанку можна оформити невеликий кредит через додаток, а в Монобанку, зібравши мінімальний пакет документів.
Також, перш ніж оформити кредит, слід розглянути пропозиції різних банків. Перед подачею заявки вивчіть умови в різних банках. Зверніть увагу на процентну ставку, приховані комісії та штрафи за прострочення. У деяких випадках вдасться оформити кредитну картку (менше витрат на процедуру) та отримати потрібну суму за короткий термін. В іншому можна отримати кредит, який відповідатиме всім вимогам, зібравши мінімальну кількість документів. Такий варіант також зручний.
Читайте також
- Українцям показали, скільки коштує оренда квартири у країнах Європи
- ПФУ показав, хто в Україні отримує 200 тисяч гривень пенсії
- Залишилося менше трьох тижнів: деякі українці терміново мають пройти ВЛК повторно
- Долари не обміняють: працюють жорсткі заборони купівлі та продажу валюти
- Українці мають до липня сплатити податок за "зайві" метри житла
- Українці зможуть платити за світло за пільговим тарифом: нові ліміти та ціни на електроенергію