Китай постачав Росії зброю для війни проти України: Захід отримав докази.
За даними Заходу, отримано докази таємного постачання зброї з Китаю до Росії, що може свідчити про залучення Пекіна до війни в Україні. Цю інформацію повідомляють The Times і Reuters з посиланням на західні джерела.
За словами джерела, Захід має докази участі неназваної китайської компанії в постачання спеціальних безпілотників до Росії, які використовувалися під час війни в Україні. Розмовник не назвав назву компанії, але заявив, що угода була укладена у 2023 році.
«Хоча китайський уряд, можливо, не визнає цього, він намагатиметься тримати свою все більшу підтримку (Росії, - ред.) в таємниці», - зазначив посадовець.
Той же джерело підтверджує інформацію Reuters про те, що Росія створила в Китаї програму для розробки і виробництва ударних дальньозв'язних безпілотників, які також використовуються в війні проти України. За даними європейської розвідки, Росія виготовила понад 2500 дронів "Гарпія-А1" з липня 2023 року по липень 2024 року.
Представник НАТО заявив, що нова інформація про участь Китаю в військовій підтримці Росії викликає серйозне занепокоєння. Члени Альянсу проводять консультації з цього питання.
Нагадаємо, Китай спільно з іншими країнами з Глобального Півдня створив платформу "Друзі миру" для політичного врегулювання українського питання.
Угорщина також приєдналася до платформи "Друзі миру", яку організували Китай і Бразилія. Метою ініціативи є термінове розпочаття мирних переговорів для припинення війни в Україні.
Раніше президент Сербії заявив, що війна в Україні триватиме ще 10 років і закінчиться мирним врегулюванням наявної лінії фронту.
Читайте також
- Біля Карибів утворився новий шторм «Сара», який загрожує США
- Засновника Російського добровольчого корпусу та його бійців в РФ заочно засудили до довічного
- Норвегія не надаватиме притулок біженцям із кількох областей України
- Держдеп США змінив рекомендації для своїх громадян щодо подорожей в Україну
- Росія готується до відключення від світового Інтернету
- Провідні газети Британії та Іспанії відмовилися від соцмережі Х