Китай вперше з 2010 року пом’якшив монетарну політику.
Китай змінив свою грошово-кредитну політику з "розважливої" на "помірно м'яку", що призвело до підвищення цін на акції та облігації. Таке рішення було прийняте політбюро Комуністичної партії перед щорічними зборами для створення фінансового плану країни.
Влада заявила, що вони мають застосовувати більш активну фіскальну політику та помірно м'яку монетарну політику. Також було сказано, що треба посилити надзвичайні антициклічні коригування та збільшити споживання, ефективність інвестицій і внутрішній попит.
Останній раз Китай застосовував "помірно м'яку" політику у 2008-2010 роках після глобальної фінансової кризи. Це рішення було сприйнято інвесторами як прояв серйозного ставлення керівництва до економічних проблем країни.
Економісти Morgan Stanley заявили, що це перший раз, коли Китай застосовує "більш" активну фіскальну політику після спаду, пов'язаного з Covid в 2020 році. У заяві йдеться, що підвищення споживання буде пріоритетом наступного року, а модернізація ланцюга постачання та інновації будуть на другому місці.
Китайська економіка останні місяці страждала від дефляційного тиску через зниження цін на нерухомість, тому уряд оголосив монетарне стимулювання у вересні та фіскальні заходи в листопаді, спрямовані на борг місцевих органів влади. Індекс споживчих цін у Китаї зрос на 0,2% у річному обчисленні, що є найнижчим значенням за п'ять місяців і нижче прогнозу аналітиків Reuters. У місячному обчисленні ціни скоротилися на 0,6%.
Очікується, що в найближчі дні Комуністична партія проведе одну зі своїх головних щорічних зустрічей з економічної політики і аналітики очікують будь-які ознаки прискорення витрат домогосподарств.
Читайте також
- МВФ спрогнозував, коли закінчиться війна в Україні
- КАБи, дрони та ракети. Президент назвав жахливі дані російських обстрілів за тиждень
- ООН підрахувала, скільки мирних українців загинули від агресії Путіна
- Маск назвав Шольца "некомпетентним дурнем" після теракту у Німеччині
- За тиждень ціни на моркву різко зросли: що відбувається на ринку
- Міноборони розкрило долю довгоочікуваного законопроєкту про демобілізацію