Китайські аерогрилі та фритюрниці «шпигують» за своїми власниками: дослідження .

Китайські аерогрилі та фритюрниці власників шпигують
Китайські аерогрилі та фритюрниці власників шпигують

Дослідження англійського видання Which? виявило, що деякі "розумні" побутові пристрої збирають надмірну кількість даних про власників і навіть передають ці дані третім сторонам. Зокрема, деякі фритюрниці запитують доступ до мікрофону телефону, а телевізори хочуть знати точне місцезнаходження користувачів.

Деякі моделі фритюрниць, такі як Xiaomi та Aigostar, вимагають доступу до мікрофону телефону та даних про місцезнаходження користувача, хоч це не пов'язано з їхньою роботою. Xiaomi передає дані до трекерів Facebook, TikTok та Tencent. Також ці фритюрниці надсилають інформацію користувачів на сервери в Китаї, про що зазначено у політиці конфіденційності.

Годинники

Розумний годинник Huawei Ultimate вимагав доступу до мікрофону, геолокації, файлів і списку встановлених програм. Huawei пояснює це необхідністю для роботи пристрою та запевняє, що дані не використовуються для маркетингу. Інші менш відомі бренди, такі як Kuzil та WeurGhy, також вимагали згоди на обробку даних. Якщо користувач відмовлявся, годинник працював лише як звичайний хронометр.

Телевізор

Розумні телевізори, такі як Hisense, Samsung і LG, запитують поштовий індекс для налаштування, хоча ця інформація не є необхідною. Samsung також вимагає доступу до інших програм на телефоні.

Колонки з прихованими трекерами

Смарт-колонки Bose Home Portable Speaker мають численні трекери, такі як Facebook і Google, хоча вимоги до дозволів мінімальні. Amazon Echo дозволяє пропускати деякі запити, але вимагає прив'язки до облікового запису Amazon або Google.

Усі перевірені гаджети запитували доступ до точного розташування користувачів незалежно від їх категорії. Експерти закликають виробників зосередитися на захисті приватності користувачів та уникати надмірного збору даних.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua