Кліматичний саміт схвалив фінансування країнам, що розвиваються.

Лідери країн підтримали фінансування розвиваючихся країн
Лідери країн підтримали фінансування розвиваючихся країн

Учасники COP-29 домовилися про нову угоду про кліматичне фінансування

На Кліматичному саміті ООН COP-29 країни-учасниці уклали нову колективну угоду щодо фінансування заходів проти зміни клімату. Відповідно до угоди, необхідно досягти витрат у розмірі 300 мільярдів доларів на рік. Проте, багато розвиваючихся країн вважають, що ця сума є недостатньою для поліпшення ситуації.

У рамках COP-29, що проходив у Баку, Азербайджан, багаті країни зобов'язалися виділяти 300 мільярдів доларів щорічно до 2035 року, щоб допомогти бідним країнам з проблемами, пов'язаними зі зміною клімату. Однак, цю суму вважають дуже невеликою. Угода була досягнута після напружених переговорів.

Названа сума не досягає 1,3 трильйона доларів, які, на думку економістів, потрібні для боротьби з кліматичною кризою у розвиваючихся країнах. Це спричинило обурення у багатьох країн.

На саміті COP-29 приділено значну увагу фінансуванню як надзвичайно важливій кліматичній проблемі. Багаті країни, відповідальні за зміну клімату, зобов'язалися виділяти країнам-розвиваючим 100 мільярдів доларів на рік до 2020 року. Однак, це зобов'язання було виконане лише у 2022 році. "Велика сімка" закликала виділити країнам, що розвиваються, 500 мільярдів доларів, але цю суму відхилили як нереалістичну з економічної точки зору.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua