Конгресмени США просять Байдена дозволити використати ППО Польщі над Україною.

Конгресмени США закликають Байдена дозволити використати ППО Польщі над Україною
Конгресмени США закликають Байдена дозволити використати ППО Польщі над Україною

Американські лідери закликали Байдена дозволити Польщі розширити свою протиповітряну оборону на повітряний простір України

Лідери Гельсінської комісії США звернулися до президента Джо Байдена з проханням дозволити Польщі розширити свою протиповітряну оборону на повітряний простір України для знищення російських ракет під приводом самооборони.

Представники республіканця Джо Вілсона та демократа Стіва Коена надіслали листа, в якому просять надати Польщі повноваження "перехоплювати та нейтралізувати ракети над Україною, особливо ті, що загрожують наблизитися до польського повітряного простору".

Запит базується на ініціативі Польщі використовувати свої системи протиповітряної оборони та потенційно розширити їх дію, що захистить не лише польське небо від російських ракет, але й допоможе Україні в її обороні.

У листопаді 2022 року двоє польських фермерів загинули, коли українська ракета помилково впала на території Польщі. У березні російські ракети, що атакували Україну, на короткий час перетнули польський повітряний простір.

Міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський запропонував цю схему у вересні в інтерв'ю Financial Times. Хоча держсекретар Ентоні Блінкен тоді заявив, що це питання обговорюється серед союзників по НАТО, тодішній генеральний секретар Єнс Столтенберг відхилив пропозицію, заявивши, що це ризикує тим, що НАТО "стане частиною конфлікту".

Новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте, який приступив до виконання обов'язків у жовтні, ще не висловився щодо цього питання.

Конгресмени з обох партій критикують адміністрацію Байдена за повільне надання військової допомоги Україні. Адміністрація також заборонила Україні використовувати надану США зброю для ударів вглиб російської території через побоювання, що Путін використає це як привід для удару по союзниках по НАТО.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua