Контратаки ЗСУ у 2026 році: як Україна зриває весняний план наступу Росії.
Контратаки Збройних сил України у 2026 році
Як повідомляє TSN.ua: Контратаки Збройних сил України (ЗСУ) у 2026 році можуть зривати плани Росії на наступальну кампанію весною та влітку 2026 року, відповідно до звіту Інституту вивчення війни. У лютому 2026 року українські війська розпочали обмежені контратаки у західній Запорізькій області, які тривали до початку березня 2026 року. Ці дії стали відповіддю на активізацію російських військ, які розпочали просування на Гуляйпільському та Олександрівському напрямках наприкінці жовтня та на початку листопада 2025 року.
Наприкінці січня 2026 року ЗСУ змогли повернути втрачену територію на сході Запорізької області та на півдні Дніпропетровщини. Січневі контратаки українських військ ускладнили плани Росії щодо швидкого просування до Оріхова, внаслідок чого російське командування, ймовірно, сподівалося, що їхнє просування на Гуляйпільському напрямку доповнить їхні успіхи поблизу Оріхова. Проте, як зазначають аналітики, контратаки України завадили російським військам укріпити позиції.
Ситуація на фронті та вплив контратак
На початку грудня 2025 року експерти оцінювали, що тактичний прорив військ РФ може дати змогу окупантам досягти оперативних успіхів. 29 грудня 2025 року командування Росії заявило про намір об’єднати Оріхівський та Гуляйпільський напрямки. Проте, ситуація змінилася після того, як ЗСУ активізували свої дії.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив:
“Вперше від 2024 року Сили оборони перехопили оперативну ініціативу на фронті”. Здатність українських військ скористатися помилками російського командування, ймовірно, позбавила окупантів початкових наступальних позицій. Водночас 1 лютого 2026 року блокування терміналів Starlink призвело до проблем зі зв’язком у російських військах, що також вплинуло на їхні дії.
Таким чином, ситуація у Запорізькій області та на півдні України залишається напруженою. Контратаки ЗСУ, які продовжуються, можуть суттєво вплинути на хід наступальної кампанії Росії, йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
Контратаки ЗСУ вказують на те, що українські сили здатні адаптуватися до змінюваних умов на фронті та активно протидіяти російським планам. Ці дії можуть суттєво змінити стратегічну ситуацію в регіоні, що може призвести до подальших змін у військовій кампанії обох сторін. Спостереження за розвитком подій у Запорізькій області залишатиметься ключовим для оцінки майбутніх операцій та можливих результатів війни.
Водночас, проблеми зі зв'язком у російських військах можуть свідчити про вразливість їхньої комунікаційної системи, що також може вплинути на їхню тактику в майбутньому.
Читайте також
- ССО вдарили по нафтобазі та терміналу в Криму: які обʼєкти уражено
- Україна готує нові далекобійні удари: що зміниться на фронті
- Атака на Зуєвську ТЕС та об’єкти в Криму: що відомо про удар 7 червня
- ССО завдали ударів по нафтобазі та терміналу в Криму: деталі атаки
- Росіяни гинуть на Лиманському напрямку: спроби наступу без успіху
- Російська армія обмежила використання артилерії через удари ЗСУ по складах

