Кредитне плече на біржі та фондовому ринку: що це і як працює.
Робота біржі або фондового ринку достатньо різноманітна і цікава. Що й не дивно, адже якщо розбиратися у всіх процесах такого заробітку, то варто зрозуміти, що таке кредитне плече на Бінанс або кредитне плече на біржі, кредитне плече на фондовому ринку. Адже інформація, що це, допоможе добре заробляти.
Отже, кредитне плече простими словами, це просто фінансовий інструмент. Він допоможе, якщо заробіток йде через біржу. У цьому випадку підійде не тільки біржа, але й Бінанс.
Кредитне плече це?
Отже, що це: кредитним плечем називають левериджем. Такий інструмент дозволяє трейдеру використовувати засоби (позика), щоб покращити свої позиції на ринку. За його допомогою інвестор може вкласти значно більше засобів, ніж у нього є в наявності, що збільшує потенційний прибуток, але також і ризики. Це популярний інструмент як на фондовому, так і на біржовому ринках, особливо серед досвідчених трейдерів, що прагнуть підвищити дохідність своїх операцій.
Кредитним називають плече, яке дозволяє суттєво збільшити свої інвестиції. Простими словами, кредитне плече дозволяє інвестору торгувати сумою, значно перевищуючою його власні вкладення. По аналогії з кредитними грошима, такий займ йде саме на збільшення своїх позицій на ринку або біржі. Це свого роду "займ", який брокер надає трейдеру для проведення угоди. Чим більше плече, тим менший відсоток своїх власних засобів інвестор вкладає в угоду.
Щоб розуміти, як це працює, можна розглянути приклад. Наприклад, трейдер має 1,000 доларів і використовує кредитне плече 1:10. Це означає, що на його 1,000 брокер надає 9,000, і трейдер торгує сумою 10,000 доларів. Тобто їх вже можна вкладати і інвестувати. Якщо ціна активу росте на 1%, прибуток трейдера складе 1% від 10,000, тобто 100. Без використання плеча він заробив би всього 10 доларів. Безумовно, на ділі все виглядає інакше.
Принцип роботи кредитного плеча
У кредитного плеча є свої зрозумілі функції. Принцип роботи такого інструмента теж максимально простий. Брокер надає трейдеру позикові засоби, з якими він може проводити більш великі угоди. Однак для цього у трейдера повинна бути "маржа" – сума, яку він вкладає як гарантію на випадок збитків. Маржа є свого роду "страховкою" для брокера і визначається як відсоток від суми угоди. Тобто без страховки або будь-який трейдер на це розраховувати не зможе.
У кредитного плеча, як у інструмента, є свої поняття (на них оснований і принцип роботи). Про що йде мова:
-
В першу чергу, потрібно вивчити тему маржі. Це сума, яку трейдер вкладає як заставу для забезпечення своїх позицій.
-
Вже виходячи з цього поняття, потрібно дізнатися про маржинальний дзвінок. Це вимога брокера поповнити рахунок, якщо збитки по угоді досягають рівня маржі.
-
Також потрібно вивчити і про тему ліквідації. Примусове закриття угоди брокером при недостатності засобів на рахунку.
У такого інструмента є свої плюси і певні недоліки. Використання кредитного плеча може бути як вигідним, так і ризикованим. Отже, у кредитного плеча є свої переваги:
-
В цілому, таке плече потрібне для отримання потенційного прибутку. Трейдер може заробляти більше, інвестуючи менші суми.
-
Крім того, це дає більше шансів заробити на різних ринках. Кредитне плече доступне як на фондовому, так і на валютному, товарному та криптовалютному ринках.
-
Не можна забувати і про такий плюс, як гнучкість стратегії. Це можливість використовувати плече дозволяє застосовувати більш складні стратегії для максимізації доходів.
Не можна забувати і про певні недоліки. В цілому, це високі ризики. Потенційні збитки також збільшуються пропорційно плечу. Крім того, не можна забувати про те, що існують ризики маржинального дзвінка. При несприятливих змінах цін брокер може вимагати поповнити рахунок. Якщо говорити про недоліки, то є і залежність від волатильності. Високе плече особливо ризиковане на волатильних ринках.
Які є види кредитного плеча?
У кредитного плеча є свої особливості. Також є і різні види тих компаній, які можуть стати кредитним плечем. Про що йдеться:
-
Є так зване низьке плече (1:2 - 1:5). Найменш ризиковане плече, частіше за все використовується початківцями трейдерами.
-
Є і середнє плече (1:10 - 1:50). Популярний вибір серед досвідчених трейдерів на фондовому і валютному ринках.
-
Є і високе плече (1:100 і вище). Використовується на високоволатильних ринках, таких як Форекс або криптовалюти. Це високоризикована стратегія.
Кожен з цих видів може стати корисним для багатьох трейдерів. Проте, у кожного виду є свої особливості, які потрібно враховувати.
Читайте також
- "Особливо розумні" українці знайшли схему виведення тисячі Зеленського: Vodafone та lifecell вжили заходів
- Зростання податків: як скоротяться зарплати в агросекторі в 2025 році
- До 53 тисяч гривень: хто в Україні отримує найбільшу зарплату
- До 9% від зарплати: що змінить нова пенсійна реформа в Україні
- Деяким українцям доведеться замінити посвідчення водія
- Вже цього тижня: в Україні запроваджують графіки вимкнення газу