Кредиту в $50 млрд недостатньо: аналітики про заморожені активи РФ.
Україна отримала перший транш із доходів на заморожені російські активи від ЄС. Сума цього траншу складає 1,55 млрд доларів. Зокрема, частина цих коштів буде використана для зміцнення оборонної галузі України. Україна очікує отримання другого траншу доходів до березня. ЄС, незалежно від позиції США, заявляє про намір продовжувати надавати кредити Україні.
Проте, може відбутись затягнення процесу мобілізації доходів від заморожених активів. Президент України Володимир Зеленський стверджує, що тривають занадто довгі дискусії і проголошує необхідність швидкого прийняття рішень. Економісти також наголошують на тому, що надання кредиту на 50 млрд доларів є лише тимчасовим рішенням і не забезпечить всіх потреб України. Вважається, що для стабілізації України необхідно використати всі заморожені російські активи на суму понад 300 млрд доларів.
До влади України також дійшло турботливе повідомлення, що надання коштів може бути пов'язане з виконанням реформ. На це звертає увагу колишня міністр фінансів України Наталя Яресько. Вона вбачає можливі умови для надання кредиту з точки зору донорів.
Читайте також
- Українські дрони вивели з ладу 43% НПЗ Росії: дефіцит бензину змушує їхати в Китай
- Саміт НАТО в Анкарі: три напрямки підтримки України та зустріч Зеленського з Трампом
- Масований удар Росії по Вишневому: 22 загиблих, зруйновано майже сотню будинків
- Масована атака на Київ: 22 загиблих і майже 90 поранених
- Масована атака на Київ 6 липня: 15 загиблих, 60 поранених, пошкоджено 30 будинків
- Росія втратила до 43% нафтопереробки: дефіцит пального через удари України

