Хто такий бенефіціар простими словами.

Хто такий бенефіціар простими словами
Хто такий бенефіціар простими словами

Фінансові угоди не можуть проходити достатньо просто. У цьому їх особливість і переваги. Зазвичай у складних угодах є одразу кілька учасників. Наприклад, бенефіціар — що це, хто це простими словами і як він важливий для угоди, доведеться дізнатися багатьом інвесторам. Адже бенефіціар — це важлива деталь, якщо хочеться заробити на активах. 

Якщо ж говорити, бенефіціар — це простими словами, то ним може виступати як людина, так і організація. Саме бенефіціари отримують вигоду (некую прибуток) від активів або операцій. В цілому, мова йде як про фінансові вкладення, так і навіть про майно. Тому підбираючи опис, що це або хто це, бенефіціар є важливим ланкою заробітку для інвестора. 

Бенефіціари — це хто такий? 

бенефіціар що це

Слово «бенефіціар» походить від латинського beneficiarius, що означає «той, хто отримує вигоду». Тобто в назві закладено те, яку основну функцію виконує ця особа або організація. Цей термін використовується в багатьох сферах, включаючи бізнес, фінанси і право, де важливо визначити, хто фактично отримує вигоду від володіння активами або компанією. В інвестуванні така особа або організація дуже важливі. 

Розбираючи цю тему, варто одразу сказати, яка роль у такої особи або організації. В деяких випадках він може бути прихованим власником компанії або активів, отримуючи вигоду через посередників. Отже, де бенефіціар взагалі може знадобитися: 

  1. Будь-які фінансові відносини, де йдеться про великі гроші, не обійдеться без такого професіонала. У бізнесі бенефіціари визначають, хто в підсумку отримує прибуток компанії.

  2. Будь-які юридичні відносини, де також обертаються великі суми. При складанні заповітів або трастів, бенефіціари є людьми, яким заповідаються активи.

  3. Також йдеться і про банківські інвестиції. Бенефіціари вносяться в списки на випадки, коли потрібна передача власності у випадку смерті власника.

бенефіціар це

Також така особа або організація потрібні, коли йдеться про боротьбу з відмиванням грошей. Фінансові інститути зобов’язані визначати справжніх власників і бенефіціарів для запобігання фінансовим злочинам.

Які бувають бенефіціари? 

Отже, в залежності від ролі бенефіціари, бувають і різні види таких організацій або навіть приватних осіб. В цілому, на типологію впливають саме активи і їх тип. Які бенефіціари найпопулярніші: 

  1. Власник активу (фактична особа). Це людина, яка насправді володіє активами, навіть якщо юридично це може бути зареєстровано на іншого.

  2. Той, хто виконує номінальну роль. Це особа або організація, призначені для представлення бенефіціара, однак не є істинними власниками.

  3. Також непрямий учасник угоди. Це особа, яка може отримувати вигоду не безпосередньо, а через інших учасників (наприклад, частки в компанії через кілька інших компаній).

  4. Є й такий тип, як кінцевий бенефіціар: у випадку ланцюга компаній або трастів, кінцевий бенефіціар — це той, хто насправді отримує всі доходи.

Кожен вид такого бенефіціара має свої окремі ролі. 

бенефіціар це простими словами

В цілому, розглядаючи таку тему, потрібно розуміти, які суміжні процеси відбуваються (пов'язані з бенефіціаром). Наприклад, розкриття бенефіціара. Відбувається це для підвищення прозорості і захисту інтересів суспільства у фінансовій сфері існують вимоги до розкриття інформації про бенефіціарів.

Коли така прозорість, дійсно, необхідна:

  1. Коли йдеться про боротьбу з відмиванням грошей. Знання істинного власника допомагає запобігти використанню компанії або трастів у злочинних схемах.

  2. Коли потрібно розібратися в податкових порушеннях або зняти підозру. Компанії зобов’язані реєструвати справжніх власників, щоб контролювати сплату податків.

  3. Також знати, який і де бенефіціар, потрібно, якщо йдеться про корупційні схеми. В деяких країнах бенефіціари, пов’язані з політикою, зобов’язані розкривати свої активи, щоб уникнути корупції.

Щоб розуміти, як це відбувається, потрібно розуміти, що таке бенефіціар на прикладах. У бізнесі бенефіціар — це людина, яка фактично володіє частками в компанії і отримує від неї вигоду. Наприклад, якщо компанія належить групі засновників, але всі вони оформили свої частки через траст, кожен засновник все одно є кінцевим бенефіціаром.

Прикладом можна зробити і бенефіціара банківського рахунку. Часто власники рахунків вказують бенефіціарів на випадок своєї смерті. Це дозволяє банку передати гроші бенефіціару без необхідності проходження всіх юридичних процедур.

які функції бенефіціара

Пару слів потрібно сказати і про бенефіціара страхового полісу. У страхуванні бенефіціар — це людина, яка отримає виплату за полісом, якщо з власником трапиться страховий випадок. Бенефіціари страхових полісів частіше за все призначаються в рамках сімейних або ділових угод.

Як зрозуміти, хто став бенефіціаром? 

Далеко не завжди і не у всіх операціях потрібно зрозуміти, хто такий бенефіціар. Тобто, для початку потрібно визначитися з метою, для чого взагалі потрібна ця інформація. Цей процес може бути простим у випадках, коли активи належать одній людині. Однак в великих корпораціях або багаторівневих трастах ідентифікація вимагає аналізу структури власності. 

Зрозуміти, хто такий бенефіціар, можна і задаваючи цілий ряд запитань. Наприклад, хто отримує дохід від активів або хто зазначений такою особою в різних корпоративних документах. 

Що може робити бенефіціар? 

Ще пару слів слід сказати про обов’язки бенефіціара. Таке обличчя або компанія має цілий ряд прав. Вони залежать від типу активів. В першу чергу, бенефіціар має право отримувати прибуток. Тобто прямий дохід від активів або інших інвестицій. 

як зрозуміти хто такий бенефіціар

Також у бенефіціара є право на отримання інформації. В деяких випадках бенефіціар може запросити фінансові звіти компанії або траста. Також є право спадкування. Тобто, якщо активи зазначені в заповіті або трасті, бенефіціар може отримати їх у спадок.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua