Курська операція вплинула на бажання РФ обмінюватись полоненими – ISW.

Операція вплинула на бажання обміну
Операція вплинула на бажання обміну

Україна змушує Росію до частіших обмінів полоненими

За даними Інституту вивчення війни, внаслідок контролю Збройних сил України над частиною Курської області, Росія все частіше змушена здійснювати обміни військовополоненими з Україною.

Згідно з звітом, недавно у Курській області відбувся четвертий обмін полоненими за форматом "один на один", починаючи з 6 серпня 2024 року.

Аналітики Інституту вивчення війни підкреслюють, що частота обмінів військовополоненими між Україною та Росією значно зросла після того, як Україна отримала контроль над частиною Курської області.

Загалом, за три попередні обміни сторони вже взаємно обмінили 267 військовополонених. З 1 січня до 6 серпня 2024 року Росія та Україна здійснили лише три обміни.

У звіті Інституту вивчення війни йдеться: "ISW продовжує вважати, що українське вторгнення в Курську область, ймовірно, все більше спонукає Росію до участі в обмінах полоненими".

"Особливість цього обміну полягає у тому, що додому повернулися багато українців, які отримали вироки судової системи Росії та були засуджені: 28 – до тривалих термінів, а 20 – до довічного ув'язнення за захист власної землі від агресора", – повідомили у Координаційному штабі.

Президент України офіційно повідомив про обмін 95 українських військовополонених.

Відзначимо, що 18 жовтня додому повернулося 95 українських військовополонених. "У часи важких боїв такі новини піднімають бойовий дух 12-ї бригади Азову. Ще 34 військовослужбовці повернулись до України з російського полону. Ці воїни 86 днів обороняли Маріуполь, залишаючи територію Азовсталі та проводячи в російському полоні два з половиною роки. Завдяки ним Україна витримала перший удар навесні 2022 року", – йдеться у повідомленні.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua