Марії Матіос – 65. Біографія видатної української письменниці.
Українська письменниця Марія Матіос святкує своє 65-річчя. Вона опублікувала запис у Facebook, присвячений своєму святкуванню.
«Сьогодні мені – за паспортом, але не в душі – ще тільки 65. Позволь, Боже, дихати, ходити, бачити, розуміти, думати, любити, творити, боротися, сумувати, дивуватися, милувати, мріяти, плакати, сподіватися, сміятися, прощати, помагати, співчувати, згадувати, захоплюватися, і ще, і ще – стільки, скільки буде воля Твоя, Господи», – написала письменниця.
Біографія Марії Матіос
Марія Матіос походить з Буковини та має глибокі коріння в етнографії з 1790 року. Вона вперше опублікувала вірші, коли їй було 15 років. Закінчила факультет української мови та літератури Чернівецького державного університету.
Марія Матіос розпочала свою професійну кар'єру як відповідальний секретар «Буковинського журналу» та Чернівецької обласної організації Спілки письменників України. Вона також працювала в Раді Національної безпеки і оборони України. У 1992 році вона дебютувала як прозаїк, опублікувавши свою роботу в журналі «Київ».
Марія Матіос є авторкою кількох поетичних збірок, але визнання принесли її прозові твори, багато з яких були перекладені іноземною мовою. Її роман «Солодка Даруся» став національним бестселером, отримав Шевченківську премію і розкриває важливі теми історичної трагедії, людського зла і добра.
Марія Матіос тричі ставала переможницею конкурсу «Книжка року». Її романи часто адаптуються для театральних постановок і популярні серед читачів.
Раніше Марія Матіос радила українцям більше читати і користуватись різними джерелами інформації, а не обмежуватись лише телевізором. Вона зазначила, що багато жінок чекають на своїх чоловіків з фронту, тоді як увага медіа сфокусована на інших людях.
Читайте також
- Meta змінює правила: як нововведення стосуються українців
- На Рівненщині вчитель побив учня: мати хлопця претензій не має
- Атака на Запоріжжя: кількість постраждалих зросла
- Карта бойових дій в Україні станом на 19 січня 2025 року
- Заступник командира 3-ї штурмової бригади розповів, де треба шукати російських агентів
- Брати-снайпери розповіли, кого з полонених окупанти готові обмінювати на слона