"Машина вербування" на війну: у Росії витрати на бонуси для контрактників досягли 2 млрд рублів на день.
За даними Мінфіну РФ та регіональних бюджетів, витрати на набір до армії зросли до 2 млрд рублів на день, які покриваються за рахунок платників податків. Таку інформацію підрахував Яніс Клюге, науковий співробітник німецького Інституту проблем міжнародної безпеки, повідомляє The Moscow Times.
За розрахунками Клюге, близько 1,5 млрд рублів з усієї суми витрат оплачують влади регіонів, що становить приблизно 3% їх бюджетів. Решта 0,5 млрд рублів фінансується з федерального бюджету.
Кампанія з набору нових солдатів до армії РФ, за словами Клюге, щодня приносить від 1000 до 1500 осіб. Такий приплив "добровольців" залишився на однаковому рівні, хоча розмір бонусів у регіонах припинився і зараз становить 1,4 млн рублів за контракт.
У порівнянні з минулим роком, кількість набраних солдатів практично зросла вдвічі, що повністю компенсує втрати на фронті, які в НАТО оцінюються близько 1000 осіб на день.
Витрати на набір зростають з великою швидкістю і, якщо такий тренд триватиме, до кінця року вони досягнуть 730 млрд рублів. Це половина річного бюджету всієї системи вищої освіти в Росії та удвічі більше річних витрат на національний проект "Охорона здоров'я".
Читайте також
- Україна і Польща на межі скандалу через УПА: Зеленського позбавляють нагороди
- Україна затвердила єдині правила оборонних інновацій: що зміниться для Brave1
- Президент Сербії Вучич іде у відставку: що відомо про дострокові вибори
- Саміт НАТО в Анкарі: Фіцо заявив, що Словаччина не платитиме за військову допомогу Україні
- Тихановська прогнозує масову здачу білоруських солдатів у разі наказу Лукашенка
- Президент Сербії Вучич іде у відставку: коли відбудуться дострокові вибори

