Мінекономіки підрахувало, скільки грошей отримав бізнес за працевлаштування переселенців.
Держава виплатила роботодавцям 320 млн грн за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб
Міністерство економіки повідомляє, що у 2024 році держава виплатила 320 млн грн роботодавцям у рамках компенсаційної програми за працевлаштування понад 15 000 внутрішньо переміщених осіб.
"Понад 10 тисяч роботодавців отримали від уряду компенсацію у 2024 році за працевлаштування 15 200 українців, які змушені були переїхати з небезпечних регіонів країни. Майже 600 з них - люди з інвалідністю. За програмою компенсації підприємцям перераховано загалом 320 млн грн. Завдяки цій програмі ми фінансово підтримуємо роботодавців, які працевлаштовують внутрішніх переселенців, і таким чином допомагаємо людям швидше знайти роботу та адаптуватись на новому місці. Цього року програма продовжує діяти й роботодавці можуть нею скористатись", - зазначила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Найбільше роботодавців за цією програмою працевлаштували внутрішньо переміщених осіб в Дніпропетровській, Харківській, Полтавській областях та місті Києві.
Розмір компенсації за працевлаштування людини, яка отримала статус ВПО після 24 лютого 2022 року, становить 8 тисяч гривень. Щоб отримати кошти, роботодавець повинен укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом), гіг-контракт з внутрішньо переміщеною особою та подати заяву на отримання компенсації через Портал Дія або в паперовій формі у центрі зайнятості за місцем ведення господарської діяльності разом з пакетом необхідних документів.
Читайте також
- Від 37 гривень за літр: АЗС показали, скільки доведеться віддати водіям за бензин, дизель та автогаз
- Українцям додадуть 2300 гривень до пенсії: хто може розраховувати на доплату
- В Україні відновили переоформлення авто: що мають знати водії
- Ощадбанк запустив нову систему оновлення даних: що важливо знати
- Дощ, сніг та мороз: синоптики попередили про погіршення погоди на Київщині
- Світ у пошуках альтернатив долару: експерти в Давосі обговорили майбутнє світової валюти