Міністр економіки розповів про новий порядок бронювання працівників.

Бронювання працівників: оновлений порядок роботи
Бронювання працівників: оновлений порядок роботи

За новими змінами до податкового законодавства військовозобов'язаних, що працюють на підприємстві менше трьох місяців, не можна буде забронювати. Нові правила передбачають скорочення цього терміну до одного місяця. Про це повідомила Європейська бізнес асоціація з посиланням на зустріч із заступником міністра економіки України Віталієм Кіндратівим.

Для підприємств, які є критично важливими, необхідно підтвердити свій статус за новими критеріями до 28 лютого, щоб мати можливість забронювати своїх працівників. Бронювання, яке було здійснено до цієї дати, залишиться дійсним. Однак нові працівники можуть бути заброньовані тільки після підтвердження їхнього статусу.

Для отримання статусу критично важливого підприємства необхідно відповідати трьом критеріям, два з яких є обов'язковими: відсутність податкової заборгованості та середня заробітна плата на підприємстві не менше 20 тисяч гривень. Третій критерій визначається відповідно до загальних, регіональних або галузевих вимог, що встановлюються профільними міністерствами чи обласними адміністраціями.

Бронювання проводиться через портал "Дія".

Для підприємств паливно-енергетичного та оборонно-промислового комплексів квота на бронювання складає 100% працівників, для інших компаній - 50%.

До бази обліку не включаються працівники з відстрочкою, які працюють за сумісництвом або вже заброньовані на інших підприємствах. Скасування бронювання можливе не частіше одного разу на місяць.

Новий порядок бронювання працівників

Кабінет міністрів України оприлюднив новий порядок бронювання, який передбачає критерій заробітної плати від 20 тисяч гривень на місяць, повідомляється на офіційному сайті уряду.

Міністерство оборони планує відмовитися від примусового залучення громадян до військової служби та впроваджувати нові механізми.

Раніше було відомо, що Україна планує мобілізувати 160 тисяч осіб у період з листопада до лютого. Проте військові експерти та українські чиновники висловлюють сумнів щодо досягнення цієї мети, зазначаючи, що реальніше очікувати призову до 100 тисяч осіб.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua