Міноборони допустило до експлуатації понад 120 нових видів озброєння у квітні.


Міністерство оборони України нарощує бойову спроможність Збройних Сил, вводячи в експлуатацію понад 120 нових зразків озброєння і військової техніки. Більшість з них - вітчизняні розробки. Цю інформацію передає Міноборони.
За словами заступника міністра оборони Валерія Чуркіна, з початку 2025 року було кодифіковано понад 400 одиниць озброєння і військової техніки українського виробництва, що свідчить про швидкий розвиток української оборонної промисловості.
У квітні введено в експлуатацію нові зразки військової техніки, зокрема безпілотні авіаційні комплекси та боєприпаси до них, засоби радіоелектронної боротьби та автомобільна техніка. Також працюється над створенням передових засобів зв'язку та наземних роботизованих комплексів.
Використання оптоволокна для керування безпілотними авіаційними комплексами дає їм стійкість до ворожих засобів радіоелектронної боротьби та забезпечує високу якість передачі даних.
Заступник міністра оборони Валерій Чуркін наголосив на необхідності подальшого технологічного розвитку армії. Він вважає, що наявного озброєння недостатньо і додає, що кожний військовий підрозділ має бути посилений безпілотними системами.
У 2024 році Міноборони України ввело в експлуатацію понад 330 вітчизняних безпілотних систем. Це значне зростання порівняно з 2023 роком, коли було використано лише 75 таких систем. За словами Валерія Чуркіна, безпілотні системи є провідним напрямком розвитку озброєнь у світі.
Читайте також
- Сили оборони відбивають спроби росіян висадитися на острові Бугаз та форсувати Дніпр
- У Трампа розробили пакет санкцій проти банківського сектора РФ та "Газпрому": Reuters про деталі
- Держдеп США схвалив пакет з навчання та підтримки F-16 для України на суму $310,5 млн
- Українці вже отримали понад 62 тисячі витягів із Реєстру зниклих безвісти
- Україна не прийме мир за будь-яку ціну: Сибіга назвав 3 ключові червоні лінії у переговорах з РФ
- Росія посилила атаки після початку мирних переговорів: дані ООН