Мобілізація за лотереєю? Історик Гарвардського університету розповів про досвід призову на війну США.
Під час війни у В’єтнамі, США вирішували, кого призивати до армії за допомогою лотереї. Історик Сергій Плохій з Гарвардського університету, у інтерв’ю для "Главкому", розповів про ефективність цього підходу.
“Незалежно від того, який спосіб залучення військових вибрати, головне - суспільство повинно сприймати його як справедливий. Лотерея є інструментом, який говорить про справедливий вибір. Якщо ви довіряєте організаторам лотереї, то ви сприймаєте її як справедливість. Я бачу цю ситуацію, коли приїжджаю в Україну. Ви постійно живете у цьому ризикованому стані, коли ви не знаєте, пощастить вам чи ні після обстрілу. Це, в певному сенсі, лотерея” - зазначив Плохій.
Науковець зазначив, що іншим варіантом справедливості, яку прийняли в США, є національна армія. Так само, як це робить Росія сьогодні. Якщо ви підписали контракт і отримуєте гроші за службу, то це ваше рішення. Але питання про вихідну формулу справедливості залишається відкритим. Вона залежить від традицій і уявлень суспільства. Немає універсальної формули справедливості для всіх.
“Російсько-українська війна є найбільшою у Європі з 1945 року і одна з найбільших у світі. Подібності можна відшукати у В’єтнамській та Корейській війні. Наприклад, у Кореї тривали переговори протягом трьох років, коли не було жодного перемир’я. Сторони працювали над тим, як поліпшити ситуацію на лінії фронту. Але, коли стало очевидним, що це неможливо, відбулося примирення” - додав історик.
Раніше, історик з Гарварду прогнозував ймовірність Третьої світової війни.
Також стало відомо, що Трамп планує закінчити війну в Україні до весни.
Зауваженням варто відзначити, що президент США Дональд Трамп сподівається, що Саудівська Аравія знизить ціну на нафту, що допоможе завершити конфлікт в Україні.
Читайте також
- Колумбія не прийняла депортаційні рейси з США, Трамп запровадив жорсткі санкції
- NYT: Чи готові країни НАТО до нових вимог Трампа з видатків на оборону