«Молния» та «Феникс»: розвідка назвала країни, чиї компоненти є у нових дронах РФ.
У виробництві ударних безпілотників "Молния" та "Феникс" Росія використовує компоненти, які виготовляються в Китайській Народній Республіці та в деяких країнах Заходу, таких як Швейцарія, США та Нідерланди. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
Ударний безпілотник "Молния"
"Молния" - це ударний безпілотний літальний апарат, який стартує зі спеціальної катапульти та керується оператором, як FPV-дрон. Його дальність польоту становить до 40 км, а вага бойової частини - до 5 кг, що в 10 разів менше, ніж у "шахедівської". - зазначили у ГУР.
Крім того, Росія використовує "Молниї" для тероризування мирного населення в містах та районах, що прилягають до лінії фронту.
У листопаді цього року такий апарат був використаний для атаки на багатоповерховий будинок та торгівельний центр у Салтівському районі Харкова, в результаті якої було поранено кількох людей. Зважаючи на те, що безпілотник контролюється оператором, цивільні об'єкти стали навмисною мішенню.
Раніше Росія також використовувала аналогічні безпілотники без бойових частин для перегрузки української протиповітряної оборони.
"Молния" має просту конструкцію та складається переважно з компонентів, які виготовляються в Китаї. Електродвигун, польотний контролер, камера та більшість електронних компонентів відповідають китайським виробникам, таким як FATJAY, SpeedyBee, Caddx, Huayi Microelectronics, Trex Technologies тощо.
Ударний безпілотник "Феникс"
"Феникс" - це розвідувальний безпілотник, який розробляється російською компанією "ТАИП" і називається "розвитком Орлану-10". У його "начинці" використовуються компоненти з маркуванням виробників із п'яти країн: США, Швейцарії, Китаю, Нідерландів та Тайваню.
Найдовше маркування мають компоненти від STMicroelectronics зі штаб-квартирою в Швейцарії та виробництвом в дев'яти країнах на трьох континентах світу.
Відомо, що протягом осені 2024 року Росія випустила чотири рази більше повітряних апаратів над Україною, ніж у 2023 році. Це зростання було обумовлене запуском заводу з виробництва безпілотників і отриманням боєприпасів з Північної Кореї.
Раніше було також повідомлено, що Китай обмежив поставки компонентів для безпілотників та самі безпілотники до США. Це обмеження створює значні ризики, заявив командир з питань безпілотної авіації "Птахи Мадяра" Роберт Бровді (Мадяр) під час міжнародної конференції YES.
Крім того, китайські виробники обмежують постачання важливих деталей для створення безпілотників в США та Європі. Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на джерела виробників. Вони зазначають, що китайські виробники моторів, акумуляторів і систем управління політами для безпілотників зменшили кількість поставок або повністю припинили їх.
Читайте також
- Карта бойових дій в Україні станом на 22 грудня 2024 року
- 22 грудня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
- Із квитків «Укрзалізниці» прибрали текст російською мовою
- Польща готова збивати російські ракети. Міністр оборони назвав умову
- Знущання у ЗСУ: скарги про порушення надходили з 22 бригад
- У ДПЕК підказали, як зрозуміти, що лічильник електроенергії несправний