Молодь України: чисельність скоротилася на 2,4 мільйона через війну та міграцію.
Скорочення кількості молоді в Україні
Як повідомляє TSN.ua: З початку повномасштабного вторгнення в Україні кількість молодих людей зменшилася з 10 мільйонів до 7,6 мільйона. Це стало наслідком виїзду українців за кордон та внутрішнього переміщення, що призвело до загального скорочення чисельності молоді на 2,4 мільйона осіб. В останні місяці ситуація з міграцією молоді стала ще більш тривожною, адже за останнє півріччя країну залишили приблизно понад 500 тисяч молодих людей.
Вплив міграції на розвиток країни
Експерти вказують на критичні масштаби міграції молоді з України. Зокрема, Сергій Нагорняк зазначає, що ці показники досягли критичних меж. За оцінками фахівців, такі втрати можуть мати далекосяжні наслідки для майбутнього країни, адже молодь є основою для розвитку економіки та суспільства.
У серпні 2024 року в Україні була розширена грантова програма "Власна справа" для підприємців з числа молоді, що має на меті підтримати тих, хто залишився в країні. Важливим є також те, що у 2025 році програма "Власна справа" стане доступною для представників креативних індустрій, що свідчить про намагання держави стимулювати молодіжне підприємництво в умовах сучасних викликів.
Тетяна Бережна підкреслює, що до початку війни в Україні проживало близько 10 мільйонів молодих людей, а зараз їх кількість істотно зменшилася до 7,6 мільйона. Це колосальні втрати для країни, які можуть мати серйозний вплив на її розвиток у майбутньому.
Ситуація залишається напруженою, і подальші дії держави у сфері підтримки молоді можуть стати ключовими для стабілізації ситуації в країні.
Скорочення кількості молоді в Україні має серйозні соціально-економічні наслідки, оскільки молодь є важливим ресурсом для відновлення та розвитку країни після війни. Програми підтримки, такі як "Власна справа", можуть стати важливим кроком у забезпеченні економічної активності та залученні молодих людей до підприємництва. Однак, тривала міграція та нестабільна ситуація в країні потребують комплексного підходу для вирішення проблеми молодіжної еміграції та забезпечення майбутнього України.
Читайте також
- Українцям у ЄС продовжать тимчасовий захист до 2028 року: кого не торкнеться
- Рада ЄС продовжила захист українців до 2028 року: зміни торкнуться чоловіків
- Єврокомісар підтвердив продовження захисту для українців до 2027: чи торкнеться це чоловіків
- Фінляндія продовжила закриття кордону з РФ: що зміниться для українців
- Російські дипфейки та ШІ-фейки про мігрантів: як кремлівська пропаганда сіє паніку
- Понад 1,15 млн українців у ЄС збережуть статус: нові обмеження не для них

