Морський коридор: Україна компенсує збитки судновласників через російські обстріли.


Міністерство розвитку громад та територій України опублікувало проект урядової постанови про відшкодування збитків судновласникам через російські атаки.
Згідно з проектом, компенсація збитків буде отримана операторами та власниками морських суден та суден внутрішнього плавання, які постраждали внаслідок збройної агресії Росії. Також передбачаються заходи для забезпечення безпеки судноплавства в територіальному морі України та створення тимчасового морського шляху для експортно-імпортної логістики з Великої Одеси.
Українські морські порти працюють у складних умовах через агресію РФ. Судноплавство здійснюється через Тимчасовий морський шлях, який є основним маршрутом для експорту агропродукції з України до інших країн. За 2023-2024 роки через цей шлях було перевезено понад 80,5 млн тонн вантажів різного типу. Однак, забезпечення безпеки та компенсація збитків є важливими для подальшого розвитку морської логістики.
Згідно з проектом постанови, з 2025 року оператори отримуватимуть гарантії компенсації збитків, якщо їх судна постраждали в територіальному морі України або на Тимчасовому морському шляху. Ці гарантії будуть надаватися за умови, що судна перевозять цивільні вантажі до або з українських морських портів. Фінансування компенсацій планується з резервного фонду державного бюджету.
Читайте також
- Чи йдуть бої на Дніпропетровщині? ЗСУ повідомили про ситуацію в регіоні
- Трамп анонсував переговори з Китаєм щодо угоди з TikTok
- "Путін хоче йти до кінця і вбивати людей": Трамп прокоментував розмову із Зеленським
- Втрати ворога станом на 5 липня 2025 – Генштаб ЗСУ
- У США саботують мирний план Трампа: експерт назвав винного у Пентагоні
- Україну чекає літо безжальних атак: WSJ розкрив новий план Путіна