На кордоні з Польщею власники покинули лабрадора, бо його не пустили прикордонники.
Власники забрали свого собаку на переході за тим, що прикордонники не дозволили його ввезти до Польщі. Про це повідомили у організації happy animal paws, яка займається прилаштуванням бездомних тварин.
Собаку покинули на пішому переході в пункті пропуску "Медика". Залишений лабрадор щонайменше два дні блукав пунктом пропуску.
Пізніше зоозахисники знайшли тимчасове притулок для собаки, поки не знайдеться постійний дім.
Які документи потрібні для виїзду з домашнім улюбленцем за кордон?
Для перетину кордону з домашнім улюбленцем необхідно підготуватися наперед, вказує Державна прикордонна служба.
Для вивезення тварини за межі України потрібно мати ветеринарний сертифікат, який має бути виданий не пізніше ніж за п'ять днів до від'їзду.
Цей сертифікат є основою для отримання міжнародного ветеринарного сертифіката для перетину кордону. Щоб його отримати, необхідно звернутися до державного закладу ветеринарної медицини за місцем проживання.
Ветеринарний сертифікат видається тільки наступним умовам:
- тварина перебуває у стані клінічного здоров'я;
- має міжнародний паспорт ветеринарно-санітарного зразка;
- чипована;
- пройшла вакцинацію від сказу не раніше, ніж за 30 днів до отримання ветеринарного сертифіката;
- був зроблений аналіз крові на наявність антитіл до збудника сказу не пізніше, ніж за 90 днів до отримання ветеринарного сертифіката.
Нагадуємо, в Україні запроваджено Єдиний державний реєстр домашніх тварин для більш ефективного запобігання поширенню небезпечних хвороб та гармонізації українського законодавства про поводження з тваринами, яке відповідає європейському.
За 2024 рік розпочато 178 кримінальних справ щодо жорстокого поводження з тваринами (згідно зі статтею 299 Кримінального кодексу України), що є більше, ніж за весь минулий рік, коли було зареєстровано 175 проваджень. Усього з 2015 року зареєстровано 1599 кримінальних проваджень. Збільшення кількості справ про жорстокість до тварин відбулося в 2018 році після введення нових штрафів для порушників. У 2021 році покарання було посилено до можливого позбавлення волі, але через війну не відбулося збільшення проваджень та вироків у цій сфері.
Читайте також
- Карта бойових дій в Україні станом на 22 грудня 2024 року
- 22 грудня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
- Із квитків «Укрзалізниці» прибрали текст російською мовою
- Польща готова збивати російські ракети. Міністр оборони назвав умову
- Знущання у ЗСУ: скарги про порушення надходили з 22 бригад
- У ДПЕК підказали, як зрозуміти, що лічильник електроенергії несправний